Газета по-надвірнянськи
 

У творчому пошуку

5 січня 2012, 11:32 | Рубрика: Новини Версія для друку Версія для друку 724 переглядів

У виставковому залі Музею етнографії та екології Карпатського краю м. Яремче напередодні Нового року відкрилась персональна виставка молодого художника Василя Кнігницького. Він володіє талантом бачити незвичне в повсякденному, віддає перевагу умовним зображенням, створює образи концептуального характеру з неоднозначним філософським підтекстом.

Василь Кнігницький народився 17 серпня 1973 року у Снятині на Івано-Франківщині. Середню освіту здобув у Надвірній. Навчався у Надвірнянському профтех­училищі та Чернівецькому будівельному технікумі. У 1995-му поїхав на роботу в Чеську республіку, де залишився на постійне проживання. Захоплюється філософією, сучасною літературою, езотерикою. Часто буває в Україні. Малює з дитинства, творче натхнення не полишає нашого краянина і в цей непростий час. Вперше він виставляв свої художні роботи на Празькій вистав­ці «Аптік-2010». Картини В. Кнігницького зберігаються у приватних колекціях у Чехії, Польщі, Україні та Росії.

Художник Василь Кнігницький (у центрі) під час відкриття виставки

Увагу присутніх на відкритті виставки привернула робота «Китайська філософія», де світло, яке переломлюється крізь призму скла, розігрує містерію кольорових площин. Картини «Очікування», «Заговорять і степи, і гори…» зачаровують м`якими колірними вібраціями, розкішшю охристих, червоних, жовтогарячих барв.

Василь Кнігницький знаходиться у творчому пошуку, експериментує з технікою, формою, кольором. Звідси й розмаїття тематики, художні роботи на полотні, дошці, склі, інсталяції. Приваблює його й іконопис.

Художник, як відомо, віч­ний мандрівник. Хтось шукає себе у східній філософії, хтось підкорює гірські вершини. В. Кнігницький послідовно долає дорогу до Бога і доско­налості. Нехай творчий неспокій веде його до нових горизонтів.

Світлана ФЛИС,

краєзнавець, член НСЖУ.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!