Газета по-надвірнянськи
 

Будьмо законопослушними

27 лютого 2012, 10:46 | Рубрика: Влада, Економіка Версія для друку Версія для друку 840 переглядів

Якщо ми живемо в суспільстві, прийняли його закони, значить, маємо жити згідно з тими правилами, які у ньому існують. Неприпустимо, коли хтось дотримується їх, а інший – ні. Бо тоді він грішить стосовно іншого. Адже коли один не заплатив податку, це означає, що третій-десятий не отримав вчасно зарплати, пенсії і так далі.

Тому в суспільстві, де є державний порядок, а податки розподіляють правильно, чесно між усіма членами, то несплата податків, звичайно, є гріхом.

Саме у цьому періоді у нашій державі триває до 1 травня 2012 року кампанія з декларування доходів громадян, одержаних у 2011 році. Це своєрідний тест на свідомість громадян, чесність і порядність не лише щодо держави, але й своїх ближніх, друзів та знайомих. Наскільки це важливо знаю, як посадова особа місцевого самоврядування, депутат районної ради, який має безпосередній стосунок до формування проекту і затвердження найголовнішого фінансового документу-рішення районної ради про районний бюджет.

Районний бюджет на 2012 рік має свої особливості. Затверджуючи його, депутати районної ради зважали на економічну та фінансову кризу, яка і далі триває в Європі, не оминаючи України. У зв`язку із кризою економічно активні підприємства Надвірнянщини працюють неритмічно, що зумовлює проблеми з виконанням дохідної частини райбюджету. Тому сьогодні треба вишукувати джерела надходжень до нього, чим і займається зараз Державна податкова інспекція у Надвірнянському районі. Як і раніше, основу дохідної частини до райбюджету складає податок на доходи фізичних осіб. Але, як відомо, його складовою є не тільки зарплата, що офіційно відомо, але й інші доходи. Сюди належать і подарунки, отримані у вигляді нерухомості, дивіденди, спадщина, оренда нерухомого майна.

Тому краянам, які мали доходи такого виду, треба до 1 травня щорічно подати податкову декларацію про майновий стан і доходи. Адже декларуємо саме ті доходи, з яких не утримують податок. Ці кошти поповнюють куці місцеві бюджети, за рахунок чого й розв`язують насущні проблеми соціальної сфери. Важливо, щоб кожний краянин сьогодні зумів пройнятися такими прагненнями, що є важливим кроком до того, щоб не приховувати свої доходи.

Знаю, що кожного року десятки жителів району свідомо виконують цей свій конституційний обов`язок. Не зганьблять вони себе і в нинішньому році: проявлять свідомість і вчасно задекларують свої неоподатковані доходи, якщо вони є, і до 1 травня подадуть у податкову інспекцію і сплатять податки. Цим ми продемонструємо, що живемо в цивілізованому суспільстві, дорожимо своєю державою, засвідчимо, що довіряємо один одному і ближнім. Держава ж подбає про те, щоб ці податки розподіляли правильно, чесно між усіма членами суспільства.

Подібні декларації мають подавати і державні службовці та посадові особи органів місцевого самоврядування. Згідно із Законом про державну службу ці декларації повинні зберігатися в особовій справі кожного держслужбовця чи посадової особи місцевого самоврядування. Але якщо для держслужбовців і посадових осіб неправдиве подання чи неподання такої декларації тягне за собою припинення державної служби, то для фізичних осіб основним чинним стимулюючим механізмом є порядність, чесність, совість кожної людини.

Моє сьогоднішнє звернення до шановних краян – це заклик до своєчасного задекларування доходів, одержаних у 2011 році. Тим паче, що для Ваших зручностей ДПІ у районі працює із подовженим робочим днем до 20-ї год. Декларацію можна подати також у вихідні дні. Бланк декларації, як і необхідну консультацію з його заповнення, можна безкоштовно отримати у податковій інспекції.

Василь ПОПОВИЧ,

голова Надвірнянської районної ради.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!