Газета по-надвірнянськи
 

Для безпеки на льоду

17 лютого 2012, 12:19 | Рубрика: Здоров`я Версія для друку Версія для друку 779 переглядів

Любителі зимової рибалки з нетерпінням чекають, коли водойми покриваються льодом, Зимова вудка з моршиною, бур, пішня (палиця з гострим наконечником, якою заміряють товщину льоду), валянки – традиційний набір зимового рибалки. Більшість з них добре знає правила  безпечної поведінки під час зимового рибалення, але азартне бажання піймати щедрий улов нерідко призводить до непоправного. За останні п’ять років в Івано-Фраківщині потонуло 15 любителів зимової риболовлі. Основні правила безпечної поведінки на льоду: знайдіть для початку стежку або сліди на льоду. Якщо їх немає, позначте з берега маршрут свого руху. Подивіться заздалегідь, чи немає підозрілих місць: лід може бути неміцним біля стоку води (наприклад, із ферми або заводу, фабрики); тонкий або крихкий лід поблизу кущів, очерету, під кучугурами, у місцях, де водорослі вмерзли у лід; обминайте ділянки, покриті товстим прошарком снігу – під снігом лід завжди тонший; тонкий лід і там, де б’ють ключі, де швидкий плин або струмок впадає в річку; особливо обережно спускайтеся з берега: лід може нещільно з’єднуватися із сушею, можливі тріщини, під льодом може бути повітря.

Шановні батьки! Не залишайте дітей без нагляду! Не дозволяйте їм бавитися на замерзлих ставках, річках, озерах, особливо за умов тонкого нестійкого льоду.

Слід пам`ятати: вода – це не тільки задоволення і відпочинок, а й небезпечна сила, здатна забрати найцінніше – життя. Однак, дотримуючись простих правил безпеки, ви зможежте успішно провести дозвілля та уникнути небезпеки.

Василь ІРОДЕНКО,

інженер з пожежної безпеки ППЧ-30.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!