Газета по-надвірнянськи
 

Фестиваль «На Рождество…» у Надвірній стає традиційним

17 лютого 2012, 12:57 | Рубрика: Духовність, Культура, Тема дня Версія для друку Версія для друку 1,297 переглядів

У Соборі Благовіщення Пресвятої Діви Марії у Надвірній із приголомшливим успіхом відбувся ІІ фестиваль коляд «На Рождество…», на який завітали вокальні колективи Надвірнянщини, Івано-Франківська і Львова. Як зазначив Надвірнянський міський голова Зіновій Андрійович, цей фестиваль продовжив культурно-духовне відродження нашого краю. «І я вірю, що у наступному році, ще більше колективів приєднається до цього величного свята звеличення Ісуса Христа. У свою чергу, ми збільшимо його фінансування із міського бюджету і залучимо спонсорів».

Приємно вразив рівень виконання вокальної формації «Піккардійська терція» (кер. Володимир Якимець) і хору народного вокально-хореографічного ансамблю «Черемош» Львівського національного університету імені Івана Франка (кер. Наталія Волчек). Найтонших фібр душі торкнувся академічний камерний оркестр «Harmonia Nobile» Івано-Франківської обласної філармонії (кер. Олександр Герета, художній кер. Наталія Мандрика). Виступили і місцеві колективи: народний вокальний ансамбль із Делятина «Черлені пацьорки» (кер. Володимир Черленюк), хори: Собору святого Володимира Великого УПЦ КП (кер. Уляна Семенишин), «Елеус» (кер.Любов Яченко), «Вервичка» Собору Благовіщення Пресвятої Діви Марії УГКЦ (кер. Олеся Борищак). Заполонив глядачів народний аматорський камерний хор «Феліціо», а його керівник депутат Надвірнянської міської ради Наталія Байдак, котра є ідейним натхненником фестивалю, виконала старовинну колядку «Ой у дівоньки», котру записали у Пасічній.

На світлині Михайла Лукача: сценка про історію народження Христа

Численні глядачі мали змогу насолодитися кадрами із фільмів про народження Ісуса Христа, котрі створено у різні роки. Перший із них датувався 1898-им р., а останній 2006-им, завдяки цьому другий фестиваль пройшов під назвою «Епоха». Відшукав і підготував уривки із фільмів ведучий свята Володимир Молдавчук.

Під склепінням Собору лине спів «Піккардійської терції»

У святкове дійство майстерно впліталася історія народження Ісуса Христа у вмілому виконанні учениці Надвірнянської ЗОШ І-ІІІ ст. №1 Ольги Бондаренко (Марія) і депутата районної ради Андрія Карманського (Йосиф) у супроводі Янголят – Марічки Молодій, Іванни Понайди, Катрусі Іваночко і Вероніки Дереш (на світлині на стор. 1). Ведучі свята – Тетяна Пришляк і Володимир Молдавчук. Ревно молилися за втілення проекту в життя декани УГКЦ – Надвірнянський отець-мітрат Григорій Сімкайло та Пнівський отець-мітрат Богдан Михайлина, а також отці Андрій Бакота, Ігор Шліхутка, Михайло Касіянчук. Завдяки їм і стараннями інших працівників храму, він відбувся на найвищому рівні.

Міський голова Зіновій Андрійович вітає учасників Фестивалю

Пам’ятні грамоти вручили благодійникам, котрі і словом, і ділом долучилися до проведення фестивалю: Ярославові Буднику, Василеві Ковальчишину, Вадимові Тиміцькому, Святославові Гладуну, Василеві Поповичу, Юрію Дерев`янку, Василеві Плитусу, Олександрові Зварчуку, Богданові Зеленчуку, Василеві Кузюку, фотографам Юрію Дмитруку і Володимирові Гринішаку, відео-оператору Олександрові Балтушеву, дизайнеру поліграфії Віталію Рубчаку, колективу Надвірнянської дитячої художньої школи, інформаційним спонсорам – ТРК «Надвірна» і газеті «Народна Воля». Доклали зусиль для його проведення і керівники Надвірнянської міської ради – голова Зіновій Андрійович, його заступники Василь Василенко і Олег Йосипенко, керуючий справами Олег Антонюк, секретар Тарас Пекарський і відповідальний працівник Оксана Семеген.

Довго не відпускали зі сцени вокальну формацію «Піккардійську терцію» – учасника багатьох фестивалів в Україні і за кордоном, (у 2008-му – лауреати Національної премії ім. Тараса Шевченка). Його склад – керівник Володимир Якимець і вокалісти Андрій Шавала, Богдан Богач, Роман Турянин, В`ячеслав Нудик і Андрій Капраль, котрий погодився відповісти на декілька запитань:

– Це для Вас перший візит на терени Надвірнянщини?

– Із концертом колектив у Надвірній вперше, а ось мені доводилося проїжджати містом, прямуючи до родини в Яремче.

– Які емоції переповнюють після виступу у Соборі Благовіщення Пресвятої Діви Марії?

– Емоції у храмі не можуть бути поганими. Це для мене є найкращий виступ, коли колядуєш у церкві для людей. Сьогодні від себе ми подарували проміння світла, добра і любові. Радію з того, що на людей сходить Боже благословення і вони організовують такі фестивалі. Шкодую, що не зміг завітати на попередній. Приємно, що існують такі заходи і люди мають змогу спільно поколядувати. А це їхня спільна молитва, котра об’єднує. На мою думку, подібні фестивалі потрібно проводити якомога частіше.

– Який репертуар у вокальної формації?

– У творчому доробку – майже п’ятсот пісень. Серед них – народні, класичні, духовні, авторські пісні і світові хіти.

– Що ви пропагуєте своєю творчістю?

– Хочемо донести до наших слухачів культуру й якість виконання високого зразка. Якщо ми вже працюємо над якимось проектом, він повинен мати досконалий вигляд. Коли ми так робитимемо, то все дешеве із нашого життя зникатиме. Усі колективи, котрі є бойовими одиницями українського шоу-бізнесу, повинні відповідати за якість своїх пісень. Хоч то – хор, оркестр чи ансамбль – мають творити якісну музику, щоб поступово усе погане із нашого життя зникало.

Ознаменувало завершення фестивалю спільне виконання всіма учасниками і глядачами колядки «Нова радість стала». На черзі – вже третє святкове дійство «На Рождество…», котре подарує, як і цьогорічне, ще одну сторінку у славний літопис Надвірнянщини.

Василь ІВАСЮК «Народна Воля»
(текст і світлини)

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!