Газета по-надвірнянськи
 

Хто кому заборгував?

10 лютого 2012, 12:03 | Рубрика: Економіка, Закон Версія для друку Версія для друку 1,183 переглядів

До редакції нашої газети надійшов лист від надвірнянця Всеволода Цибулі, який мешкає у будинку № 10 на вул. Кобринської. Наприкінці минулого року комунальне підприємство «Надвірнянський житловик» повідомило його про борг – 159 грн.

Автор звернувся у суд із позовом, щоб «Надвірнянський житловик» повернув переплачені кошти за ненадані послуги із липня 2008 р. по січень 2011 р. У судовому порядку він довів, що не всі послуги це підприємство надає, зокрема, щодо підготовки будинку до зими, а гроші вимагає у повному обсязі. Суд частково задовольнив позов і стягнув із КП «Надвірнянський житловик» на користь Всеволода Цибулі 124 грн. боргу та 231 грн. судових витрат.

Як бути іншим мешканцям будинку? – запитує автор, – КП зробить перерахунок самостійно чи кожному окремо необхідно доводити свою правоту через суд?

Керівництво КП «Надвірнянський житловик» (нач. Микола Свідрук) підтвердило сторнування за рішенням суду з оплати за послугу «Підготовка житлового фонду до експлуатації в осінньо-зимовий період» і пояснило у листі до редакції, що: «…ця послуга накопичувального характеру. Кошти, зібрані за рахунок нарахувань щодо цієї послуги, використовують для заготівлі піщано-соляної суміші, скління вибитих або пошкоджених шибок у місцях загального користування, утеплення труб холодного водопостачання, усунення протягів. У цей час на підприємстві заготовлено достатньо протиожеледичних матеріалів і роботи з підсипання проходів на прибудинкових територіях проведемо, як і в попередні роки.

Якщо практика сторнування сум за послугу «Підготовка житлового фонду до експлуатації в осінньо-зимовий період» продовжуватиметься в судах, то підприємству не вистачить обігових коштів на закупівлю солі та піску. Посипати на прибудинкових територіях не буде чим, що призведе до збільшення травматизму».

В обох листах йдеться про конкретні надані інші послуги. У повному обсязі з ними можна ознайомитися на нашому сайті.

Орися СПІВАК «Народна Воля»

———————————-

Комунальне підприємство «Надвірнянський житловик» Надвірнянської міської ради

 18.01.2012 р. № 09

 Редактору газети «Народна Воля»

П. Гриджуку І. М.

 На Ваш лист № 4 від 11.01.2012 р. з приводу звернення Цибулі В. Р. до редакції газети повідомляємо:

За час існування підприємства, починаючи з 01.06.2008 р. і на сьогоднішній день підприємство проводило поточний ремонт житлового фонду в місцях загального користування в будинку № 10 по вул. Кобринської два рази: серпень 2008 р. та листопад 2011 року. Хочу зауважити, що поточний ремонт – це комплекс ремонтно-будівельних робіт, який передбачає систематичне та своєчасне підтримання експлуатаційних якостей та попередження передчасного зносу конструкцій будівлі. Поточний ремонт повинен проводитися з періодичністю, що забезпечує ефективну експлуатацію будівлі або об’єкта з моменту завершення будівництва (капітального ремонту) до моменту постанови на черговий капітальний ремонт. Роботи виконуються за рахунок обігових коштів підприємства. Акти виконаних робіт підписуються мешканцями будинку.

В будинку було проведено капітальний ремонт внутрібудинкових систем електропостачання, замінено розподільчі кабеля від щитової до під’їздів, встановлено автоматичні вимикачі на кожну квартиру, впорядковано проводку в щитових. Дані роботи виконані власними силами, вартість робіт складає 3116,00 грн. Фінансування проводилось з місцевого бюджету, по даних роботах складені кошториси і підписані акти виконаних робіт. На виконання даних робіт обігові кошти підприємства не використовувались.

Стосовно послуги «Підготовка житлового фонду до експлуатації в осінньо-зимовий період», яка за рішенням суду була не врахована та в подальшому сторнована з оплати, то вона носить накопичувальний характер. Кошти зібрані за рахунок нарахувань по цій послузі використовуються для заготівлі піщано-соляної суміші, скління вибитих або пошкоджених шибок в місцях загального користування, утеплення труб холодного водопостачання, усунення протягів. На даний час на підприємстві заготовлено в достатній кількості протиожеледичні матеріали і роботи по підсипанню проходів на прибудинкових територіях ведуться як і в попередні роки.

Якщо практика сторнування сум за послугу «Підготовка житлового фонду до експлуатації в осінньо-зимовий період» буде продовжуватися в судах, то підприємству не вистачить обігових коштів на закупівлю солі та піску. Посипку на прибудинкових територіях нічим буде робити. Це призведе до збільшення травматизму.

Начальник КП «Надвірнянський житловик» М. Свідрук

  ———————————-

 В редакцію газети «Народна воля»

 Через Вашу газету хочу виразити подяку керівництву КП «Надвірнянський житловик», а заодно і своє здивування стосовно посиленої уваги до будинку № 10 по вул. Н. Кобринської, в якому я мешкаю.

Складається враження, що наш будинок готують на конкурс як «взірцево-показовий».

Тривалий час у першому під’їзді нашого будинку перила першого поверху лежали на сходах і тільки влітку цього року їх було відремонтовано.

У жовтні місяці цього року вдруге за останні три роки проведено ремонт (побілку стін і фарбування перил) під’їзду. До того такі ремонти проводилися силами жильців (збирали гроші).

За час існування будинку вперше було проведено косметичний ремонт електропроводки у під’їздах будинку, за рахунок коштів, які входять до тарифу – «Освітлення місць загального користування». Чому косметичний, бо проводку із старого дроту – гуперу не було замінено, а замінили тільки пробки-запобіжники пакетними вимикачами і позакривали розподільчі щитки картоном з ДВП. Це зроблено після того, як жильцями була зроблена погроза, що прийдеться звернутися до пожежників, щоб ті перевірили стан проводки на пожежну безпеку.

А ще надали послугу, в якій не було ніякої потреби – замінили скло у двох шибах. Про те що такої потреби не було свідчить акт обстеження, який складено комісією 27липня 2011 року (майстром КП, депутатом міської ради і жильцями будинку). Остання послуга дала «право» керівництву КП «Надвірнянський житловик» скласти акт про виконання робіт з підготовки будинку до зими і виправдати використання 1921,98 грн., сплаченої жильцями суми за дану послугу, передбачену тарифами. Послуга надана і знову можна заспокоїтись на тривалий час. А також представити сфальсифіковані акти судовим і вищестоящим органам, щоб підтвердити свою «роботу».

Пояснення такої уваги до нашого будинку в тому, що я звернувся до суду з позовом до КП «Надвірнянський житловик», щоб повернули мені переплачені суми за ненадані послуги за період з липня місяця 2008 року по січень 2011 року. Мною в судовому порядку було доказано, що не усі послуги КП «Надвірнянський житловик» надаються, а гроші вимагаються у повному обсязі. Для цього КП «Надвірнянський житловик» практикує посилати жильцям претензії з необгрунтованими вимогами і погрозами, бо у мене заборгованість 159,05 грн., а рішенням суду КП зобов’язане повернути мені 355,29 грн.

Рішенням суду КП зобов’язано повернути мені переплату за «Підготовку будинку до зими» за два з половиною роки. Це відносно мене, а як бути усім жильцям будинку? Перерахунок зробить КП самостійно, чи жильцям кожному окремо необхідно доказувати свою правоту через суд. А це крім переплати ще й судові витрати з кожного окремо (а це значна сума).

Додаток:

1.Копія Рішення Надвірнянського суду від 21.10.2011 р.

2.Копія Претензії КП «Надвірнянський житловик» станом на 01.11.2011 р.

3. Акт обстеження.

 22 грудня 2011 року

 Всеволод Романович Цибуля.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!