Газета по-надвірнянськи
 

На вшанування героїв національно-визвольної боротьби

3 лютого 2012, 13:23 | Рубрика: Новини Версія для друку Версія для друку 854 переглядів

Представляємо вісім проектних пропозицій пам`ятника Борцям за волю України у Над­вірній із відповідною прив`язкою до місця його спорудження.

Кожна з них має свій шифр, бо прізвище автора згідно з вимогами конкурсу попередньо не оприлюднюють.

2012 рік рішенням Івано-Франківської обласної ради проголошений в Івано-Франківській області Роком УПА, Роком Національної Скаутської Організації України Пласт, Роком Провідника ОУН Ярослава Стецька та Роком Героя України Олекси Гірника.

Громада Надвірнянщини має добру нагоду вкласти й свою цеглинку в підмурівок національної пам’яті для наступних поколінь Надвірнянщини через свою участь у спорудженні пам’ятника Борцям за волю України в м. Надвірна.

Упродовж останніх років неодноразово обговорювали питання щодо спорудження пам’ятника у м. Надвірній Борцям за волю України. Багато позицій, думок щодо місця розташування майбутнього пам’ятника, замовника спорудження не давали змогу зреалізувати таку важливу справу. На сьогодні ці питання узгоджено. Місце встановлення майбутнього пам’ятника визначено шляхом опитування жителів Надвірнянщини та через узгодження різних думок і пропозицій представників духовенства, політичних партій та громадських організацій, депутатів місцевих рад різних рівнів, керівництва районної ради, районної державної адміністрації та Надвірнянської міської ради.

11 вересня торік за участі священно­служителів УГКЦ, УПЦ КП та УАПЦ, керівників району, представників територіальних громад Надвірнянщини, керівників підприємств та установ району урочисто освятили наріжний камінь на місці спорудження пам’ятника на площі перед адмінбудівлею Державної податкової інспекції. 12 вересня 2011 року спільним розпорядженням голови районної ради та голови районної державної адміністрації створена конкурсна комісія з проведення конкурсу на кращу проектну пропозицію цього пам’ятника, а 30 вересня оголошено конкурс на кращу проектну пропозицію. Згідно з вимогами та положеннями проведення конкурсу, для підготовки проектних матеріалів відвели чотири місяці і 30 січня ц. р. завершили приймання проектних пропозицій. Оголошений конкурс не залишив байдужими скульпторів і в конкурсі на кращу проектну пропозицію пам’ятника змагатимуться вісім конкурсних проектів.

Надзвичайно відповідальним буде прийняття рішення щодо переможця конкурсу на кращу проектну пропозицію пам’ятника, яке має бути прийняте конкурсною комісією до 15 березня цього року. Важливою та цінною для конкурсної комісії буде думка щодо представлених конкурсних проектних пропозицій, висловлена жителями Над­вірнянщини, всіма, кому небайдужа пам’ять про національно-визвольну боротьбу українського народу за волю та здобуття Української Соборної Самостійної Держави. Саме з цією метою із 3 по 19 лютого з 9.00 до 16.00 год. щодня, крім суботи, у фойє Надвірнянського районного Будинку культури на другому поверсі відкрита виставка проектних пропозицій пам’ятника Борцям за волю України для жителів Надвірнянщини та гостей міста. Це дасть змогу всім охочим долучитися до громадського обговорення конкурсних проектів пам’ятника, бо пропозиції та побажання відвідувачів виставки конкурсна комісія враховуватиме при прийнятті рішення щодо визначення переможця конкурсу.

Тому після огляду проектних пропозицій просимо відвідувачів залишити у книзі відгуків свої враження, побажання і пропозиції щодо цих проектів.

Щиро запрошуємо відвідати виставку!

З повагою

від організаційного комітету зі спорудження у м. Надвірна пам’ятника Борцям за волю Україниспівголова організаційного комітету,

голова районної ради

Василь ПОПОВИЧ.

  Проектні пропозиції пам`ятника Борцям за волю України у Над­вірній

Шифр 000777 (варіант 1)

Шифр 000777 (варіант 2)

 

Шифр 856743 (Янгол-обеліск)

 

Шифр 856743 (Янгол)

(варіант 1)

(варіант 2)

Шифр 060102 (варіант 1)

Шифр 060102 (варіант 2)

Шифр 060102 (прив`язка до місця спорудження)

Шифр 100001

Шифр 333555

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!