Газета по-надвірнянськи
 

На звернення депутатів відреагували

27 лютого 2012, 10:45 | Рубрика: Влада Версія для друку Версія для друку 814 переглядів

На засіданні постійної депутатської комісії з питань захисту прав людини, законності та правопорядку під орудою Івана Гурмака за участі начальника організаційного відділу виконавчого апарату районної ради, депутата Івана Забронського депутатів поінформовано про результати звернення цієї профільної комісії до прокуратури з приводу ситуації навколо літнього павільйону ДНЗ «Дзвіночок» у Красній.

Рішенням Господарського суду Івано-Франківської області від 27 січня 2012 р. позов прокурора задоволено. Вирішено визнати недійсним договір купівлі-продажу та витребувано частину літнього павільйону дитсадка «Дзвіночок» площею114 кв. м. із незаконного володіння підприємця та зобов`язано повернути приміщення літнього павільйону ДНЗ «Дзвіночок» у комунальну власність Краснянської сільської ради. (Див. публікацію «Павільйон «Дзвіночка» – громаді Красної» у «Народній Волі» від 10 лютого ц. р. № 12-13).

Учасники засідання також розглянули дві інформаційні довідки з районної прокуратури про стан злочинності за 2011 рік та стан боротьби зі злочинністю в 2011 р., у т. ч. з її корисливими проявами, економічною злочинністю, корупцією та хабарництвом.

Загалом таке явище як злочинність у районі стабілізоване. Із 437 зареєстрованих торік злочинів – 11 особливо тяжкі. Скоєно два вбивства у стані алкогольного сп`яніння, а позаминулоріч – 5. Попри те, що зменшились злочини проти власності, відбулося збільшення кількості тілесних ушкоджень, крадіжок автомобілів, металу і мобільних телефонів. Виявлено 61 злочин із розряду незаконного обігу наркотичних речовин. 34 злочини вчинили неповнолітні. Торік слідчі розслідували 229 кримінальних справ, з яких 218 скеровано до суду з обвинувальними висновками. Внесено 64 протести прокурора. У прокурорському документі зазначено, що відсутність належної охорони майна потерпілими, незабезпечення органами місцевої влади освітлення вулиць, парків, під`їздів сприяє вчиненню крадіжок чужого майна. Органи внутрішніх справ не завжди застосовують методи кримінально-правового впливу для подолання корисливої злочинності. Незважаючи на виявлення 7 фактів злочинів про незаконні операції з металом, ще не вдалося лікві­дувати діяльність нелегальних пунктів приймання металобрухту.

Інформації прокуратури району депутати взяли до відома.

Увагу членів комісії привернула нова редакція «Положення про Фонд комунального майна району». Усі деталі з`ясував його керівник Іван Коцько, який повідомив, що нині Фонд займається винятково управлінням майна, а також є окремі випадки відчуження майна. Прийняття нової редакції Положення обумовлене приведенням його у відповідність до вимог нового Закону України (раніше існувало тільки Положення). Депутати зацікавилися позабюджетним фондом, чим володіє Фонд комунального майна району. Джерелами надходжень до цього фонду є чатска коштів у розмірі до 10 відсотків, одержаних від продажу об`єктів комунальної власності, а також надходження, безпосередньо пов`язані з процесом приватизації (суми штрафних санкцій за несвоєчасні розрахунки за придбані об`єкти приватизації, плата за подання заяви на приватизацію та інші платежі).

До плану роботи профільної комісії на І півріччя ц. р. внесено пропозиції: провести «круглі столи», зустрічі з громадськими організаціями району з метою вивчення їх діяльності та впливу на подолання таких негативних явищ, як алкоголізм, наркоманія; виконання деякими підприємствами та установами району Закону України «Про доступ до публічної інформації». За результатами вирішено скласти довідку й оприлюднити в ЗМІ району. Розглянуто й інші пропозиції.

Леся ДУТЧАК «Народна Воля»

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!