Газета по-надвірнянськи
 

Нам дошкуляє мороз

3 лютого 2012, 13:05 | Рубрика: Здоров`я, Тема дня Версія для друку Версія для друку 791 переглядів

Шановні краяни! За прогнозом Державної гідрометеорологічної служби України, у найближчі 10 діб на території Івано-Франківської області очікується дуже холодна погода. Температура повітря вночі знижуватиметься до 19-27° морозу, вдень – 17-22° морозу, досягаючи критеріїв стихійного метеорологічного явища, як бачимо в останні три дні прогнози гідрометеорологічної служби підтверджуються.

З метою недопущення загибелі людей, а в області вже є 2 випадки загибелі людей внаслідок переохолодження, забезпечення нормальних умов життєдіяльності населення та об’єктів економіки, стабільної роботи установ, закладів освіти й охорони здоров’я та своєчасного реагування на можливі надзвичайні ситуації, пов’язані з низькими температурними режимами, в районі засідала комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Комісія вирішила ввести цілодобове чергування працівників райдержадміністрації, центральної райлікарні, відділів освіти та культури РДА у період із 27 січня по 12 лютого 2012 р.

Також зобов’язано керівників підприємств, установ, організацій, міського, селищних, сільських голів: організувати безпечне перебування за місцем проживання одиноких та перестарілих людей на період наднизьких температур і привести в готовність мобільні оперативні групи до роботи під час можливого виникнення надзвичайних ситуацій, сили та засоби, які залучають до ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій зимового періоду; начальника відділу освіти РДА Михайла Винника – із 30 січня 2012 р. призупинити навчання в закладах освіти та відвідування дошкільних закладів району на період наднизьких температур; головного лікаря центральної райлікарні Ярослава Ісопенка – забезпечити прийом та невідкладну медичну допомогу громадянам при переохолодженні та обмороженні; начальника райвідділу УМВС України Романа Чекмарьова – посилити чергування нарядів міліції та не допустити замерзання громадян; начальника філії «Надвірнянський райавтодор» Віктора Зінкевича – забезпечити рух автотранспорту на дорогах району, тобто розчищати та підсипати дороги в разі виникнення сильних снігопадів та ожеледиці.

З метою недопущення виникнення надзвичайних ситуацій на системах життєзабезпечення (енерго-, газо-, тепло-, водопостачання та водовідведення) важливих об’єктах господарського комплексу, закладах освіти, охорони здоров’я, соціального захисту, сфери обслуговування та транспортного господарства в умовах різкого пониження температури та оперативного реагування у разі їх виникнення дано відповідні доручення керівникам.

Зокрема, начальників аварійно-рятувальних загонів райвідділу ГУ МНС Романа Плитуса, КП «Теплокомун­енерго» Віктора Ягиша, Надвірнянського управління з експлуатації газового господарства Ігоря Лундяка, Над­вірнянського району електричних мереж Дмитра Буняка, КП «Надвірнаводоканал» Василя Литвинюка зобов`язано перевірити стан готовності техніки, яку залучають для ліквідації наслідків надзвичайних сил та забезпечити техніку паливно-мастильними матеріалами.

Головного лікаря центральної райлікарні Ярослава Ісопенка зобов`язано створити стаціонарні пункти обігріву на базі Надвірнянської ЦРЛ, Ланчинської та Делятинської міських лікарень для прийому осіб, які ризикують отримати переохолодження.

Також закликаємо жителів району, по можливості, утриматися в цей час від дальніх поїздок, не виходити з домівок без потреби без відповідного одягу. Не випускати без необхідності з домівок дітей та звертати увагу на те, як вони одягнені.

Шановні дорослі! Зверніть увагу та зробіть зауваження, якщо побачите на вулиці дітей, відповідно неодягнених.

Районна влада закликає перехожих відразу ж викликати відповідні служби, якщо побачите п’яного, який заснув. Просимо краян терміново звертатися до відповідних служб у випадку виявлення пошкоджень газо-, водопроводів, електроліній тощо. Закликаємо бути уважними для того, щоб ці погодні явища не завдали Вам неприємних проблем, аварій та інших негараздів.

Інформація РДА.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!