Газета по-надвірнянськи
 

Недуга не відступить, якщо не боротися

3 лютого 2012, 12:20 | Рубрика: Здоров`я Версія для друку Версія для друку 843 переглядів

4 лютого – Всесвітній день боротьби з раком

Рак є основною причиною смертей в усьому світі. За оцінками Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), без відповідних втручань за період з 2005 по 2015 роки від раку помре 84 мільйони людей. При цьому близько 40% раковим захворюванням можна запобігти завдяки відмові від тютюнопаління, регулярній фізичній активності і здоровому харчуванню.

Тютюнопаління є основною причиною розвитку раку в світі. Воно щорічно забирає близько 1,5 мільйона життів. Ця шкідлива звичка може призвести до раку легень, горла, порожнини рота, підшлункової залози, сечового міхура, шлунку, печінки, нирок та інших форм раку.

Звичайно, медицина з кожним днем удосконалюється і, можливо, через деякий час з`являться  вакцини проти всіх видів такого страшного захворювання, як рак. А поки що лікарі радять не нехтувати профілактикою, не зловживати шкідливими звичками і вести здоровий активний спосіб життя, не забуваючи про те, що поряд з нами живуть мільйони людей, які страждають від онкологічних захворювань. Хоча зараз і застосовують сучасні методи лікування раку, хворі все одно важко переносять лікування, а пацієнтів із запущеними стадіями раку рідко вдається врятувати.

Сергій ІРОДЕНКО,

голова Надвірнянської молодіжної адміністрації.

Тарас ВІНТОНЯК,

начальник відділу у справах сім`ї, молоді та спорту РДА.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!