Газета по-надвірнянськи
 

Олександр Сич: «Життя Йосипа Сліпого – взірець для сучасників»

24 лютого 2012, 12:08 | Рубрика: Духовність Версія для друку Версія для друку 829 переглядів

17 лютого голова обласної ради, голова обласної організації Всеукраїнського об’єднання «Свобода» Олександр Сич разом із секретарем Івано-Франківської міської ради, «свободівцем» Русланом Марцінківим взяли участь в урочистому відкритті меморіальної дошки Патріарху УГКЦ Йосипові Сліпому з нагоди 120-річчя від дня його народження.

Священики УГКЦ на чолі з митрополитом Володимиром Війтишиним освятили меморіальну дошку Патріархові Української Греко-Католицької Церкви Йосипу Сліпому на фасаді будинку на вул. Незалежності в обласному центрі.

Олександр Сич зауважив, що свого часу мав прекрасну нагоду не лише навчатися в Українському Вільному Університеті у Мюнхені, діяльність якого відновили зусиллями Йосипа Сліпого, але й, досліджуючи ідеолога ОУН Степана Ленкавського, віднайти у закордонних архівах цілу серію статей, в яких відображено життя та діяльність Патріарха УГКЦ.

На думку Олександра Сича, революція кінця 80-х – початку 90-х років минулого століття, як і Помаранчева 2004 року, не завершилися значною мірою саме через брак питомо української національної еліти.

– Наша найбільша біда, внаслідок чого ми уже протягом 20 років борсаємося у постсовєтському болоті, полягає у відсутності національної еліти. Вона не народжується миттєво. Національна еліта, як і зерно, плекається з покоління в покоління. Йосип Сліпий був саме таким. Його життєвий шлях, як і незламна позиція – взірець для сучасного покоління, – наголосив Олександр Сич.

Ігор КРАВЧУК.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!