Газета по-надвірнянськи
 

Потрудилися результативно і на перспективу: із 15 на 7 місце

3 лютого 2012, 13:06 | Рубрика: Влада Версія для друку Версія для друку 964 переглядів

Склад колегії РДА поповнився ще одним учасником. На цьогорічному січневому засіданні голова райдержадміністрації Володимир Калічко представив керівника молодіжної РДА Сергія Іроденка. Також присутніх поінформовано про реорганізацію обласного управління КРУ в державну фінансову інспекцію в Івано-Франківській області. Як структурний підрозділ створена Верховинська об`єднана держфінінспекція, до якої ввійшли Верховинський, Надвірнянський та Косівський райони.

Третє місце забезпечили промисловці

Із доповідями про підсумки виконання Програми соціально-економічного та культурного розвитку і бюджету району за 2011 рік виступили: начальники управлінь економіки та фінансового РДА Василь Уніят і Михайло Обідняк. На своїх шпальтах «Народна Воля» систематично інформувала краян про хід реалізації минулорічної програми. А тому ще раз наголосимо, що основні програмні засади вдалося забезпечити успішно й результативно. Чималі здобутки простежуються в усіх галузях народногосподарського комплексу Надвірнянщини, як, приміром, освіти, культури, медицини тощо.

Щодо промисловості, то за 11 торішніх місяців підприємства реалізували пром­продукції на 1776,4 млн. грн., що на 26,2 відсотки більше, ніж позаторік. Із розрахунку на одну особу її обсяг склав 15637 грн., що і забезпечило третій показник в області. Так минулоріч зріс видобуток нафти, плит ДСП необробленої і ламінованої, нерудних будівельних матеріалів, проте знизились обсяги переробки нафти, випуску вікон, дверей, меблів.

Василь Уніят проблемним питанням у промисловості назвав нестабільну роботу ПАТ «Нафтохімік Прикарпаття», де торік переробляли нафту тільки упродовж двох місяців, травня і червня. Для ДП «Промінь-Карпати» проблемою залишається розміщення замовлень на виготовлення столярних виробів та меблів.

Є певні результати роботи і в агропромисловому комплексі району.

Зріс на 14,5 відсотків рівень середньомісячної зарплати штатних працівників (2572 грн.). Повністю ліквідовано заборгованість із виплати зарплат на економічно активних підприємствах і на тих, де тривалий час проводили ліквідаційні процедури.

За результатами виявлення 135 найманих працівників зареєстрували 70 трудових угод і легалізували 51,4 тис. грн. заробітної плати.

За станом на 1 січня ц. р. на обліку в райцентрі зайнятості перебувало 1211 осіб, у т. ч. 1187 безробітних. Рівень зареєстрованого безробіття склав 1,8 відсотка проти 2 відсотків на початок року. Та й звернулося у пошуках роботи до цієї служби на півдесятка осіб менше.

Василь Уніят наголосив на вирішенні широкого блоку проблемних питань. Серед них, зокрема: ремонт доріг та мостів; завершення будівництва другої черги газопроводу високого тиску Надвірна-Ланчин; виготовлення генеральних планів забудови селища Битків та інших населених пунктів району; пошук джерел фінансування для спорудження і добудови шкіл у селах Чорний Потік, Красна, Назавизів, Битків.

Зросли власні доходи

Підбиваючи торішні підсумки виконання бюджету району, Михайло Обідняк зазначив: – Із Держбюджету місцеві бюджети отримали 316733,8 тис. грн. трансфертів (у т. ч. 171240 тис. грн. дотації вирівнювання). До загального фонду місцевих бюджетів (без трансфертів) надійшло 67074,7 тис. грн. доходів або 103,1 відсотка до затверджених минулорічних планових показників. Ріст власних та закріплених доходів становить 111,6 відсотка, або більше на 6396,4 тис. грн. Це вдалося забезпечити завдяки: податкам з доходів фізичних осіб та на прибуток підприємств комунальної форми власності; частини прибутку господарських організацій; плати за використання лісових ресурсів і надр для видобування корисних копалин місцевого значення, державному миту, адмінштрафам та іншим надходженням.

Водночас не забезпечено виконання планових показників по: платі за землю; реєстраційному збору за проведення державної реєстрації; збору за проведення деяких видів підприємницької діяльності; фіксованому сільгоспподатку; платі за оренду приміщень комунальної власності району.

При виконанні в цілому по району затверджених місцевими радами планових показників загального фонду по 17 місцевих бюджетах не забезпечено їх надходження.

Видаткова частина загального фонду бюджету Надвірнянщини виконана у сумі 382188,7 тис. грн., що складає 98,8 відсотка уточненого річного плану.

Засукати рукави і – до праці

Так звернувся до учасників колегіального засідання 30 січня ц. р. голова райдерж­адміністрації Володимир Калічко, підкреслюючи важливість пошуку наявних у районі резервів для наповнення бюджету. Скажімо, легалізація робочої сили, для чого В. І. Калічко наголосив на необхідності зустрічатися персонально з фізичними та юридичними особами; залучення інвестиційних проектів, створення робочих місць. До слова, нині у районі збирають 542 млн. грн. усіх податків і зборів до Державного і місцевих бюджетів. Недоотримання по деяких із них пов`язане, на думку начальника райфін­управління, із введенням нових податкового і бюджетного кодексів. Керівник виконавчої гілки влади району акцентував увагу на створенні малих підприємств у районі.

Голова районної ради Василь Попович зазначив про наявні напрацювання у соціальній сфері району, уточнивши факт не покращення стану медичної галузі, а її не­погіршення. Очільник представницької районної влади водночас звернув увагу на необхідності покращення роботи сільських дошкільних навчальних закладів та бібліотечних установ. З`ясовуючи проблемні моменти ціноутворення на лікарські засоби в комунальній аптеці, що порушив член колегії Роман Комарянський, голова районної ради Василь Попович та головний лікар центральної райлікарні Ярослав Ісопенко запевнили у поступовому подоланні цієї проблеми.

Заступник начальника головного управління економіки ОДА Василь Насадюк, який взяв участь у роботі колегії, ознайомив із підсумковими показниками-2011. Зокрема, за темпами нарощування промвиробництва Прикарпаття займає передову позицію в Україні. Не залишається осторонь і район на фоні області. Згідно з комплексною оцінкою соціально-економічного розвитку району, що затверджена Урядом і включає у себе 35 показників, район із 15-го у 2010 р. перемістився торік на 7-е місце. У розрізі показників, як, приміром, обсяг реалізованої продукції, ми знаходимося на третьому місці, перше займаємо зі створення робочих місць, друге – у зростанні поголів`ї птиці і т. д.

* * *

У рішенні колегії відповідні рекомендації адресовані керівникам відділів, управлінь, служб РДА. Зокрема, йдеться про вжиття заходів щодо усунення негативних тенденцій розвитку області за результатами рейтингової оцінки регіонів України. Враховані також пропозиції, серед яких: проаналізувати роботу бібліотек; створювати навчально-виховні комплекси при школах; розробити план переходу на альтернативні види опалення; активізувати співпрацю з інвесторами.

Громадо, підстав плече

Інформуючи про роботу виконавчого комітету Гвіздської сільської ради, її керівник Василь Половко після короткого екскурсу в історію села зосередив увагу на основних заходах, що вживають з метою вирішення проблем та забезпечення виконання основних прогнозних показників програм соціально-економічного розвитку Гвозда. Зокрема, великий обсяг робіт виконали для утримання в належному стані місцевих ЗОШ І-ІІІ ст., ДНЗ «Малинка», сільського будинку культури, ФАПу та інших об`єктів.

Колегія вирішила рекомендувати: визнати роботу Гвіздського сільвиконкому задовільною; до кінця 2012 р. провести інвентаризацію і розмежування земель державної і комунальної власності. Доручено ліквідувати стихійні сміттєзвалища; спільно з відповідними службами звернутися до облуправління водних ресурсів з питань вирівнювання русла річки Лукавець у присілку Млини та берегоукріплення. Також передбачити заходи з облаштування вуличного освітлення, підведення водопостачання до ФАПу, виготовлення проектно-кошторисної документації на ремонт приміщення лікарської амбулоторії; ремонт доріг.

Наголошувалося, що у кожній справі задля покращення добробуту життя визначальну роль мала б відігравати територіальна громада, на чиє дружне плече сподівається сільська влада.

* * *

Заслухавши інформацію в. о. головного лікаря райсан­епідемстанції Ганни Куцінко про хід виконання розпорядження РДА від 28 травня 2009 р. № 141 «Про дотримання вимог санітарного законодавства в навчально-виховних закладах району», колегія вирішила зняти це питання з контролю.

Не залишати наодниці зі стужею

На засіданні колегії також обговорено ситуацію в районі, що склалася внаслідок холодної морозної погоди. Голова РДА Володимир Калічко повідомив про роботу без вихідних створеного штабу. Сільським і селищним головам наголошено на необхідності відвідати самотніх перестарілих і хворих, щоб при потребі посприяти їм пережити холодну зиму. На час проведення колегії, 30 січня, до ЦРЛ госпіталізували 23 краян такої категорії. Керівник району закликав усіх відповідальних працівників максимально прилучитися до шляхетної справи – допомоги потребуючим. Вкрай актуально прозвучала і пересторога «ремівцям» не відмикати електроенергію краянам-боржникам у такий холодний період, на що очільник РЕМ відреагував із розумінням.

Леся ДУТЧАК «Народна Воля»

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!