Газета по-надвірнянськи
 

Працюємо в умовах Податкового кодексу України

10 лютого 2012, 11:29 | Рубрика: Економіка Версія для друку Версія для друку 727 переглядів

Така тема прес-конференції, яка відбулася 8 лютого ц. р. з участю першого заступника голови Комісії з проведення реорганізації  ДПІ в Надвірнянському районі, першого заступника начальника інспекції Мирослави Гринчук.

Вона, зокрема, поінформувала, що протягом 2011-го служба працювала в умовах Податкового кодексу України. І як показали результати річних підсумків, надходження до бюджетів не зменшились. Торік до Зведеного бюджету надійшло 543 млн. грн, що на 355,7 млн. грн. більше, ніж у 2010-му. У січні ц. р. надходження склали 37,7 млн. грн, що на 32 млн.г рн. менше січня 2011 р. Зменшення відбулось по акцизному податку. Пояснюється тим, що ПАТ «Нафтохімік Прикарпаття» не виготовляє нафтопродукти і відповідно не перераховує акцизний податок.

Стосовно спрощеної системи оподаткування, яка із 1 січня ц. р. запрацювала за новими правилами, то кількість платників податків, які обрали цю систему оподаткування, залишилась на рівні минулого року. Понад півтори тисячі фізичних осіб-підприємців та 211 підприємств виявили бажання працювати на цій системі оподаткування.

Із 1 січня розпочалась кампанія декларування доходів, отриманих громадянами протягом 2011 р. Декларування доходів пов`язано із виконанням платниками вимог Податкового кодексу, згідно з якими окремі категорії громадян відповідно до законодавства зобов`язані або мають право подати річну податкову декларацію для отримання податкової знижки.

Термін подання податкової декларації про майновий стан і доходи для платників податку на доходи фізичних осіб встановлено до 1 травня 2012 року. У разі потреби, звернувшись до податкової інспекції, можна з’ясувати усі незрозумілі питання щодо порядку заповнення та подання такої декларації. Діяльність податкових органів, насамперед, спрямована на створення сприятливих умов для подання декларацій громадянами та відповідної сплати податків.

На час декларування громадянами свого майнового стану працівники податкової інспекції працюють з подовженим графіком роботи, щоденно до 20-ї год., та у вихідні – із 9-ї до 13-ї год.

Метою декларування є не тільки сплата податку до бюджету, а й повернення платникам певної суми податку, сплаченої із їх заробітної плати протягом попереднього року.

Перелік витрат, які платник податку має право включити у податкову декларацію, поступово розширюють. Наприклад, платники податку можуть зменшити свій загальний річний оподатковуваний дохід, якщо упродовж звітного податкового року вони сплачували кошти  за  навчання, повертали фінансовим установам проценти за іпотечний кредит тощо.

Починаючи з 1 січня ц. р. вперше фізичні особи, які здійснили переобладнання транспортного засобу та використовують біопаливо (біоетанол, біодизель, стиснутий або скраплений газ та інші види біопалива), можуть скористатись правом на податкову знижку, подавши документи про підтвердження витрат для переобладнання транспортного засобу. При реалізації права на податкову знижку строк подання декларації не обмежено 1 травня.

У 2011-му громадяни подали 1297 декларацій, із них 797 декларацій з метою отримання податкового кредиту, 448 осіб задекларували свої доходи та сплатили 405 тис. грн.

Цьогоріч декларацію про майновий стан та доходи подають за новою формою. На відміну від попередньої, вона уніфікована та єдина для всіх законодавчо встановлених випадків її подання. Вона містить основний перелік доходів, що підлягають включенню до загального річного оподатковуваного доходу. Додатками до декларації передбачено розрахунки окремих видів доходів (витрат).

Декларацію подають як громадяни, так і фізичні особи-підприємці. Починаючи з 2012 р., декларацію про майновий стан і доходи за місцем податкової адреси мають подавати всі особи, уповноважені на виконання функцій держави (державні службовці, судді, тощо). Термін – до 1 квітня 2012 року.

У податковій інспекції встановлено скриньку для збору пропозицій та зауважень від платників. Тому прохання до підприємців бути відвертими у своїх повідомленнях. Всі пропозиції щодо поліпшення роботи податкових органів, вдосконалення податкового законодавства вивчатимемо у подальшій роботі. Ми відкриті для співробітництва з бізнесом і зацікавлені у налагодженні зворотнього зв`язку.

Мирослава Гринчук вичерпно і фахово відповіла на всі запитання журналістів районних ЗМІ.

Орися СПІВАК «Народна Воля»

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!