Газета по-надвірнянськи
 

Рак – не вирок

3 лютого 2012, 12:19 | Рубрика: Здоров`я Версія для друку Версія для друку 711 переглядів

Рак молочної залози є найпоширенішою формою злоякісної пухлини у жінок. Кожних 48 хвилин у світі помирає одна жінка від цього захворювання. Однак, якщо рак виявлений на ранніх стадіях і лікування розпочате вчасно, то більшість жінок успішно виліковують, та й саме лікування набагато простіше і дешевше.

Виходячи із середньої тривалості подвоєння числа клітин пухлини вважають, що від моменту появи першої ракової клітини до формування пухлини до1 смможе пройти 5-10 років. Така тривалість перебігу раку молочної залози робить реальними пошуки пухлини в доклінічному періоді, тобто тоді, коли від пацієнток не приходить жодних скарг. Для цього повинні проводитись цілеспрямовані профогляди груп людей, серед яких виникнення злоякісних пухлин ймовірніше. Вони отримали назву груп підвищеного ризику, в яких збіг окремих факторів впливу створює загрозу виникнення раку молочної залози.

У нашому районі щорічно діагностують 30-40 випадків захворювання (44,2 на 100 тисяч жителів). На жаль, половину із них діагностують у пізніх стадіях і, звичайно, повне виздоровлення їх неможливе. Але живуть, працюють, люблять більше 500 жінок, які проліковані. Їх ви знаєте: це ваші сусіди, родичі. Кожна людина повинна боротися за кожен день свого життя.

Причина виникнення раку шийки матки часто пов’язана з раннім початком статевого життя, великою кількістю статевих партнерів (як у самої жінки, так і її партнера), що говорить про роль віруса, який передається статевим шляхом.

 У тканинах шийки матки, які пошкоджені раком, виявлений вірус папіломи людини. Існує більше 100 типів цього віруса. Найбільш небезпечні віруси що «спеціалізуються» на епітелії шийки матки, які і викликають передракові захворювання – дисплазію, а потім і рак.

При оглядах лікарі використовують цитологічне дослідження, що дає можливість виявити захворювання у початковій стадії, коли ще можна вилікуватись повністю.

Не дбати про своє здоров`я – великий гріх. Кожна жінка повинна пам’ятати: рак – загроза серйозна, але не обов`язково смертельна. Рак – не вирок. Для відновлення здоров’я потрібні внутрішні сили, їх джерело – наша воля до життя, бажання жити.

Ірина ДРЕБОТ,

районний онколог.

Ярослав ІСОПЕНКО,

головний лікар центральної районної лікарні.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!