Газета по-надвірнянськи
 

Сходи селян у Білозорині і Пнів`ю

17 лютого 2012, 12:43 | Рубрика: Влада Версія для друку Версія для друку 930 переглядів

За минулий рік Пнівська сільська рада виготовила проектно-кошторисну документацію на водовідведення і будівництво нового приміщення для дитячого садочка «Дюймовочка». Вартість проведення самих робіт – майже десять мільйонів гривень. У цьому році їх частково виділять з обласного бюджету, бо власних грошових надходжень, завдяки змінам у Податковому кодексі залишилося дуже мало. Про це мовили на сході селян у Пньові і Білозорині.

У них узяли участь Пнівський сільський голова Василь Гладиш і головний інженер філії ПАТ «Прикарпаття­обленерго» Надвірнянського РЕМу Володимир Кудляк. Першочергова проблема тут – газифікація села, яка рухається дуже повільно. Єдиний вихід – створення громадської ради із жителів села, котрі зможуть згуртувати громаду до спільних дій. Сільський голова Василь Гладиш проінформував, що за словами голови ОДА Михайла Вишиванюка, газифікація Білозорини включена у план соціально-економічного розвитку Івано-Франківської області на 2012 рік.

Сільський голова Василь Гладиш спілкується з учасниками сходу

Болючим для білозоринців є і стан центральної дороги, яка перебуває у підпорядкуванні «Райавтодору». Торік провели ямковий ремонт, але там, де вона найбільше розбита, чомусь залишили. У критичному стані і ґрунтові дороги на вулицях Плоснина, Шкруми, Маричівка. Жителі останньої прохали встановити два пішохідні містки, бо наявні є небезпечними для здоров’я людей. У Пньові цьогоріч ремонтуватимуть дорожнє покриття на вулицях Франка, Лесі Українки, Долішнянка, Горішнянка, УПА і Марка Черемшини. На сходах вирішили звернутися в управління економіки РДА щодо курсування рейсового автобуса у неділю та необхідність контролювати якість самих перевезень. Пнів`яни зазначають, що потрібно встановити графік руху транспортного засобу, бо вже на зупинці у центрі пасажирам немає як зайти у переповнений транспортний засіб і вони, як вже у нього «запхаються», змушені їхати у жахливих умовах.

На в’їздах у с. Пнів дорожні знаки наголошують про заборону вантажному транспорту проїжджати селом. Однак водії, зважаючи на поганий стан об’їзної дороги, частенько це правило дорожнього руху порушують. Звернення щодо цього адресують Надвірнянському відділу УМВС України, до нього включать і питання щодо обмеження швидкості легкових автомобілів біля загальноосвітньої школи і призначення дільничного інспектора.

Жителі Білозорини Василь Хащук і Василь Бойко порушили питання щодо заміни дерев’яних опор ліній електропередач на сучасніші. Зокрема, біля їх житлових будинків дроти звисають на відстані трьох метрів від землі. Скаржилися і на низьку електронапругу, від чого виходить з ладу побутова техніка. Така проблема і у власників житлових будинків неподалік Пнівського замку. Головний інженер Надвірнянського РЕМу Володимир Кудляк запевнив учасників сходу, що енергетики замінять дерев’яні опори на бетонні та встановлять у поточному році розвантажувальну електроустановку у Пньові, а у наступному – у Білозорині.

І пнів`яни, і білозоринці хотіли, аби такі сходи проводили частіше із залученням керівників районної ради і РДА, відділів та управлінь РДА. Можливо, уже влітку сільський голова Василь Гладиш прозвітує з кожного питання про виконану роботу. Та жителі Пнівської сільської ради вірять, що з часом і покращиться стан доріг, і палатиме «голубий вогник» у їхніх оселях, і вивозитимуть вчасно сміття, і стане якіснішим забезпечення електроенергією. А у Білозорині збудують автобусну зупинку, бо теперішня не відповідає жодним стандартам.

Василь ІВАСЮК «Народна Воля»

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!