Газета по-надвірнянськи
 

Справа честі і совісті кожного з нас

17 лютого 2012, 12:46 | Рубрика: Влада, Економіка Версія для друку Версія для друку 842 переглядів

У Надвірнянщині з року в рік примножуються ряди тих, котрі свідомо декларують свої неоподатковані доходи. До кампанії декларування доходів, одержаних торік, яка триває на теренах району, сьогодні також долучаються ті, котрі протягом 2011 р. одержували доходи, з яких не сплачували податки. У цій когорті – фахівці різного профілю, люди, котрі усвідомлюють важливість справи декларування. У певній мірі це є наслідком плідної співпраці органів влади з колективом ДПІ в Надвірнянському районі на ниві сплати податків, наповнення районного бюджету.

Ведеться при цьому велика масово-роз`яснювальна робота. Перші особи ДПІ щораз беруть участь у засіданнях колегій РДА, сесій районної ради, постійних депутатських комісій районної ради. Податківці також часто виступають на різноманітних нарадах, семінарах-навчаннях голів та секретарів органів місцевого самоврядування.

Керівництво району повсякчас сприяє податківцям у проведенні кампанії декларування доходів, підтримує їхні кроки щодо виявлення злісних неплатників податків, інших заходів, спрямованих на поповнення фінансової скарбниці району.

Райдержадміністрація та районна рада і сьогодні тримають ці питання в полі зору. Справа вельми важлива й відповідальна. Ми мусимо сприяти податківцям у декларуванні доходів. Бо податок із доходів наших краян є однією з найважливіших складових наповнення місцевих бюджетів. Бо, без перебільшення, податок з доходів громадян є гарантією виконання дохідної частини місцевих бюджетів. Це вчасна виплата вчителям, лікарям, вихователям, іншим категоріям працівників бюджетної сфери, яких фінансують із місцевих бюджетів.

Декларування доходів – справа честі кожного жителя Надвірнянщини. Податки від них наповнюють місцевий бюджет, слугують громаді, у т. ч. й тій людині, котра їх сплатила.

Нагадаю, що обов`язково повинні подати декларацію за 2011 рік громадяни, які одержували іноземні доходи, спадщину, подарунки від фізичних осіб, матеріальну допомогу, прибутки від продажу акцій та інших корпоративних прав, а також будь-які доходи, з яких при їх одержанні не сплачено податок. Це є конституційним обов`язком кожного громадянина України. Якщо ми хочемо жити в цивілізованій дійсно європейській країні, то, перш за все, повинні усвідомити і впровадити в життя ті цінності культури поведінки, котрі притаманні таким державам.

Крім того, декларації подають громадяни, які згідно з нормами Закону мають право на податковий кредит, зокрема, котрі платили протягом 2011-го за навчання, перераховували страхові чи благодійні внески – для повернення частини сплаченого протягом 2011 р. у бюджет податку з доходів.

Не залишаймося осторонь демократичних процесів, які тривають в України, і задекларуймо одержані у 2011 році доходи.

Степан ІРОДЕНКО,

перший заступник голови РДА.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!