Газета по-надвірнянськи
 

У Надвірній презентували кінострічку «Служба безпеки ОУН. Зачинені двері»

24 лютого 2012, 12:09 | Рубрика: Духовність Версія для друку Версія для друку 724 переглядів

У рамках прем’єрного показу першого документального фільму про бандерівську службу безпеки, яка сім років «водила за ніс» дві найсильніші спецслужби світу – німецьке гестапо і СД та радянський НКВД, у суботу, 18 лютого, у Надвірній демонстрували стрічку «Служба безпеки ОУН. Зачинені двері».

У переповненій залі районного будинку культури авторський колектив зустрічали оплесками. Депутат Сколівської районної ради від ВО «Свобода» Любомир Горбач, який прибув зі своїми побратимами з Товариства пошуку жертв війни «Пам’ять», у вступному слові привітав присутніх з тим, що у Надвірній відбувається фактично третій прем’єрний показ фільму в Україні.

Дмитро Верхоляк-«Дуб» згадує підпільні повстанські літа

Історики Руслан Забілий, Володимир В’ятрович та інші працівники Центру досліджень визвольного руху та галузевого державного архіву СБУ надали консультативну підтримку при створенні картини.

На показі був присутній колишній співробітник СБ Дмитро Верхоляк («Дуб»), який у фільмі давав унікальні інтерв’ю. 25-літній політв’язень, голова Проводу Братства вояків ОУН-УПА Богородчанського району звернувся до авторів фільму зі словами подяки за те, що вони показали і розповіли про нелегку історію становлення незалежної Української держави, про деякі факти, які свідчать про підступність НКВД, що шляхом залякування та шантажу змушував людей сповіщати про появу в населених пунктах повстанців, підсипати їм в їжу снодійний порошок тощо.

Перед глядачами виступив священик УГКЦ із Гвозда о. Іван Гедзик.

Голова Надвірнянської райорганізації ВО «Свобода», депутат районної ради Михайло Іваночко зазначив, що цей час, який би він був недобрий, минеться, настануть кращі часи. – Наші старші наставники, вояки УПА, які ще живі, своїм прикладом та твердістю духу додають нам впевненості. І ми, націоналісти-«свободівці», завжди готові продовжити їхній шлях, якщо виникне така потреба. А зараз законними шляхами добиваємося змін у нашій державі. І вони будуть, і націоналісти прийдуть до влади, – підкреслив він.

За згодою авторів фільму, Надвірнянська райорганізація ВО «Свобода» проводитиме показ стрічки у всіх населених пунктах району. 19 лютого відбувся перший показ у с. Фитьків, 21 лютого – у с. Пасічна, відтак фільм помандрує іншими селами Надвірнянщини.

Прес-служба Надвірнянської районної організації ВО «Свобода».

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!