Газета по-надвірнянськи
 

Уникайте обмороження

3 лютого 2012, 12:20 | Рубрика: Здоров`я Версія для друку Версія для друку 738 переглядів

Навіть невеликий мороз може викликати шкірну алергічну реакцію. На шкірі через 20 хвилин відігрівання після переохолодження з`являються пухирі та почервоніння. При відсутності захворювань судини шкіри звужуються на холоді і розширюються у теплі, шкіра червоніє і починає свербіти. В окремих людей виникають набряки нав­коло очей і біля ротової порожнини, які не зникають декілька годин. Для запобігання цих та інших проявів перед виходом на вулицю рекомендовано намазати жирним кремом відкриті ділянки шкіри, прийняти алергічні препарати, середники для покращення периферичного кровообігу та вітаміни А, С, РР. У разі відсутності ефекту потрібна консультація фахівця.

У деяких людей сама думка про холод викликає звуження капілярів кінцівок, кров перестає доходити до кінчиків пальців: вони біліють, виникає біль. Відігрівання призводить до почервоніння, але біль все одно залишається на деякий час. У цьому випадку протиалергічні препарати абсолютно неефективні. Потрібна консультація фахівця, обстеження та призначення відповідної судинної терапії.

Для запобігання такої чергової неприємності від холоду як хейліт (запалення губ), перед виходом на вулицю губи змастити гігієнічною помадою або спеціальним кріокремом. У разі, коли є набряк та болючі виразки, а в кутиках т. зв. «заїди», зверніться до дерматолога.

При сльозотечі на морозі, яка є наслідком звуження носослізного каналу, допоможуть очні краплі, які мають заспокійливу дію або настоянки з деяких лікарських трав (відвар насіння кмину або квіток синьої волошки). Закапувати очі необхідно 2-3 рази на день за кілька годин до виходу на вулицю.

У морозну сніжну зиму яскраве біле світло шкідливо впливає на сітківку очей, погіршуючи зір, викликаючи біль в очах та набряк повік. Для унеможливлення цих явищ у сонячну погоду обов’язковими є сонцезахисні окуляри.

Переохолодження довше 15 хвилин згубно діє на захисні сили організму. При відчутті, що ви змерзли на вулиці і у вас виникло тремтіння, а вдома ви ніяк не можете зігрітися, ви повинні усвідомити – у вас переохолодження. Щоб не замерзати на пронизливому вітрі в морозну пору потрібно правильно харчуватися. Їжа має давати організмові достатньо енергії для життєдіяльності і самообігріву, а для цього підходить винятково жирна і білкова їжа, яка довго перетравлюється, постійно даючи достатньо енергії на обігрів.

Найважчим наслідком переохолодження є обмороження (пошкодження будь-якої частини тіла включно до відмирання тканин). Історія свідчить, що важкі обмороження виникають, коли людина перебуває у стані важкого алкогольного сп’яніння. Найкращий спосіб вийти з неприємної ситуації – в неї не потрапляти. Для запобігання екстриму в люту студінь без потреби не покидайте рідну домівку! При відсутності умов для обігріву та адекватного харчування, з метою запобігання трагедій, звертайтеся на приймальний покій Надвірнянської ЦРЛ, де за вказівкою влади організована належна допомога.

Ольга ПОНАЙДА, Сергій КРАВЧУК,

лікарі-дерматологи.

Ярослав ІСОПЕНКО,

головний лікар центральної райлікарні.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!