Газета по-надвірнянськи
 

Бережімо своє життя!

23 березня 2012, 12:00 | Рубрика: Здоров`я Версія для друку Версія для друку 763 переглядів

Торік у нашій області, та й по Україні в цілому, спостерігалася негативна тенденція до збільшення нещасних випадків зі смертельними наслідками, які сталися із сторонніми особами внаслідок самовільного проникнення до енергооб’єктів, спроби вчинення крадіжок майна енергетичних підприємств.

Так, 3 грудня 2011 року сталася трагедія з жителем Тлумацького району, який загинув від ураження електричним струмом. Причиною смертельного нещасного випадку є самовільне зривання замка та проникнення в приміщення підстанції. Спроба втручання в роботу електроустаткування в черговий раз призвела до смерті людини.

Подібні факти в різних областях нашої держави свідчать про дуже низький рівень електробезпеки серед населення та халатне ставлення до свого життя і здоров’я. Протягом осені минулого року стався ряд нещасних випадків на обладнанні енергопідприємств з населенням у різних регіонах. Так, на Волині загинув підліток, який, перепилявши замок на дверях підстанції, проник в РУ- 6 кВ, наблизився на недопустиму відстань до струмоведучих частин та загинув від отриманих опіків. Аналогічні випадки зі смертельними наслідками через проникнення в приміщення підстанцій сталися і в Миколаївській та Житомирській областях. Нещасний випадок стався з жителькою м. Тульчин, яка, збиваючи металевою палицею горіхи, торкнулася проводу ПЛ-10 кВ та була смертельно уражена електрострумом. Ще одна смерть наступила через нехтування правилами безпеки на Закарпатті з молодим чоловіком, який піднявся по металевій драбині на опору для підключення Інтернету, при цьому наблизився на недопустиму відстань до проводів повітряної лінії і був смертельно уражений електрострумом. А тому застерігаємо про недопустимість самовільного втручання в роботу енергообладання та нагадуємо про необхідність належного та відповідального ставлення до питань електробезпеки як дорослих, так і дітей. Уважність та свідома поведінка кожного є запорукою збереження власного життя і здоров’я.

Задля уникнення електротравм категорично забороняється:

• Відчиняти двері та проникати в приміщення трансформаторних підстанцій.

• Наближатись до обірваних проводів ближче 8-ми метрів.

• Залазити на опори повітряних ліній електропередач, намагатись зняти електропровід.

• Дозволяти дітям залазити на дерева, що ростуть під проводами ліній електропередач.

• Зводити будь-які будови, складати дрова, солому тощо, розпалювати багаття під проводами електроліній.

• Кидати дріт або будь-які інші предмети на проводи повітряних ліній електропередач.

• Встановлювати поблизу ліній електропередач металеві антени.

• Облаштовувати ігрові майданчики, запускати повітряних зміїв поблизу повітряних ліній і електричних установок.

• Проводити ремонтні роботи на повітряних лініях електропередач та на обладнанні трансформаторних підстанцій.

Пам’ятайте! Якщо людина потрапила під напругу, необхідно негайно вимкнути електроприлад чи електроустановку і невідкладно викликати лікаря. У разі неможливості швидкого вимкнення електроустановки, необхідно вжити заходів щодо відділення потерпілого від струмопровідних частин, до яких він торкається. При цьому той, хто надає допомогу, не повинен доторкатися до потерпілого та до струмопровідних частин без застосування належних засобів безпеки, а також стежити за тим, щоб не потрапити під крокову напругу.

Шановні дорослі та вчителі! Не залишайте дітей без нагляду. Інформуйте їх про правила поводження з електричними приладами та правила поведінки поблизу енергообладнання. Постійно нагадуйте дітям, як себе поводити в критичній ситуації, коли в біду потрапляють вони або хтось з їхніх друзів.

Також закликаємо керівників установ, підприємств та сільських голів проводити роз’яснювальну роботу серед населення та підлеглого персоналу про негативні наслідки самовільного втручання в роботу електроустаткування та дотримання правил енергобезпеки.

При виникненні в електромережах небезпечних ситуацій слід повідомити про це чергового диспетчера Call-центру за телефоном «гарячої лінії» 0-800-50-40-20 (безкоштовно із стаціонарних телефонів), 0-342-59-40-20 та 2-25-63 , 2-25-18.

Адміністрація Надвірнянського РЕМ.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!