Газета по-надвірнянськи
 

Чин прощення

2 березня 2012, 12:14 | Рубрика: Духовність Версія для друку Версія для друку 928 переглядів

26 лютого християни відзначили сиропусну неділю перед Великим постом. А у соборі святого Володимира Великого УПЦ Київського Патріархату у Надвірній після Служби Божої настоятель храму митрофорний протоієрей о. Олег Траско провів чин прощення.

Чин прощення надзвичайно схвилював усіх присутніх парафіян. Адже не можна байдуже спостерігати, коли отець Олег, тричі стаючи на коліна, просив прощення у всіх людей. А потім парафіяни по одному підходили до священика і він особисто у кожного ще раз просив прощення за те, що, можливо, протягом року когось із них образив. Люди у свою чергу відповідали: «Хай Бог простить». Потім і самі просили прощення в отця, цілуючи його у праве та ліве плече і в руку. Із уст о. Олега також злітали слова: «Хай Бог простить».

У цей час спало на думку, що настоятель храму о. Олег Траско ні за яких обставин ніколи ні на кого, навіть, голос не підвищував. Завжди готовий прийти на допомогу кожному порадою чи розрадою, у біді чи інших потребах. Завжди привітний і лагідний до своїх парафіян і, взагалі, до усіх людей, хоча у самого у цей час, можливо, щось болить чи має якісь свої життєві проблеми. Бо завжди дотримується заповіді Божої «Люби ближнього свого, як самого себе». Словами не передати хвилювання людей, які за прикладом о. Олега підходили один до одного і просили прощення. Бо слова «немає людини, яка б жила і не згрішила», промовлені отцем під час проповіді, добре запам`ятали усі присутні в храмі.

І ще приємна несподіванка: вправні куховарки запросили до столу із млинцями і теплим питвом.

Перший день посту розпочався читанням канонів Андрія Крицького та поклонами. Віриться, що більшість християн проведуть Великий піст у молитвах та поклонах. А ми, парафіяни церкви Володимира Великого, щиро дякуємо о. Олегові за любов, доброту і милосердя до нас. Бажаємо йому міцного здоров`я та плідної праці на душпастирській ниві.

За дорученням церковного комітету

Оксана ІВАНКІВ,

м. Надвірна.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!