Газета по-надвірнянськи
 

Дбаймо про чистоту наших річок

23 березня 2012, 12:16 | Рубрика: Природа Версія для друку Версія для друку 1,019 переглядів

Вода! Ти не тільки просто необхідна для життя, ти і є життя.

(Сент-Екзюпері)

Всесвітній день Води проголошений Генеральною Асамблеєю ООН і вперше пройшов 22 березня 1993 року. Головна мета започаткування Дня води – проведення активного інформування серед широких верств населення та привернення уваги громадськості і політиків до проблем води.

Найбільші ріки, які протікають через Івано-Франківську область, Дністер і Прут – є важливими джерелами водопостачання не тільки України, але й Молдови та Румунії. Верхів’я річок є місцями нересту цінних видів риб, улюбленими місцями відпочинку та оздоровлення людей. Майже дві третини території області зрошують води басейну Дністра, і тільки південно-східна окраїна належить до басейну Пруту. Довжина Дністра в межах Прикарпаття –190 км. Дуже розвинена сітка його правих приток: Свіча, Лімниця, Бистриця, які формуються в щедро зрошуваних атмосферними опадами Карпатах. Другий річковий басейн належить Пруту – лівій притоці Дунаю. Найкрупніші притоки: Черемош, Рибниця, Пістинька. Найбільше озеро Шибене (довжина850 м, ширина200 м). Другим за величиною є озеро Несамовите біля підніжжя гори Туркул (довжина150 м, ширина 44-80 м).

Для забезпечення охорони природних комплексів, сприятливого гідрологічного режиму і чистоти карпатських річок, найчистішим та наймальовничішим річкам надано статус заповідних. Це, наприклад, ландшафтний заказник місцевого значення «Ріка Свіча з притокою Мізунькою» та гідрологічний заказник місцевого значення «Річка Пістинька з прибережною смугою». Але незалежно від статусу річок ми повинні зрозуміти, що наше подальше життя залежить від того, якими будуть річки. Дбаймо про чистоту наших річок.

Світлана ЛАХВА,

завідувач сектора екологічної освіти природного заповідника «Горгани».

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!