Газета по-надвірнянськи
 

Депутати обласної ради вимагатимуть належного фінансування боротьби з наслідками повеней на Прикарпатті

16 березня 2012, 13:08 | Рубрика: Влада, Економіка Версія для друку Версія для друку 787 переглядів

Повені 2008 та 2010 років наробили немало лиха жителям Івано-Франківщини, і, попри декларації, зруйновані об’єкти інфраструктури так і залишаються руїнами.

Тільки у 2010-му внаслідок паводків на Прикарпатті пошкоджено 15 тисяч гектарів сільськогосподарських угідь, 4 тисячі житлових будинків,71 кілометрберегоукріплень,40 кілометрівдамб,355 кілометрівдоріг і 267 автомобільних мостів. Орієнтовна сума збитків, без урахування зсувів землі, – 987 млн. грн.

Торік здано в експлуатацію лише один міст у с. Міжріччя Болехівської сільської ради. Вартість його спорудження – близько 10 млн. грн. Та попри це фінансування решти об’єктів – мінімальне. Міст у с. Драгомирчани Тисменицького району будують уже близько чотирьох років. Місцеві жителі користуються військовим тимчасовим мостом, який не витримає можливого повторення паводку.

 Свого часу у прикарпатському м. Надвірна повінь розчинила, «як цукор у воді»100 метрівберегової зони. І до місцевих озер у зоні відпочинку залишалось всього лиш50 метрів. Якщо б вода з’єдналась із цими озерами, то всі довколишні будинки разом із відпочинковою зоною опинилися б у воді. Завдяки зверненню депутата обласної ради Юрія Дерев’янка до облдержадміністрації почали роботи щодо укріплення берега.

– Декілька разів я звертався до облдержадміністрації, голови ОДА Михайла Вишиванюка щодо робіт із берегоукріплення, руслорегулювання і завжди отримував відповідь, що ці роботи фінансують із державного бюджету, грошей по цій програмі не надходило і пропозиції розглядатимуть у міру надходження коштів, – зазначає представник «Фронту змін» Юрій Дерев’янко. – Єдине звернення, на яке зреагувала облдержадміністрація, стосувалося берегоукріплення у зоні відпочинку м. Надвірна.

Щоб домогтися результату, депутат був змушений роздрукувати карту чиновникам і намалювати червоним фломастером схему. На ній він показав, що у випадку наступних підтоплень там дійсно може трапитися катастрофа. – На це вони відреагували миттєво і змусили Надвірнянську районну державну адміністрацію залучити підприємців. Почали навозити негабарит і робити певні роботи, в подальшому плануючи відшкодувати ці роботи з бюджету. Але це не знімає повністю ризик від руйнування того берега, про який йшлося. А всі інші питання наслідків повені та недопущення нових ризиків, які стосуються водозабору в м. Надвірна, сіл Пасічної, Зеленої та Пнів Надвірнянського району, по руслу р. Бистриці Надвірнянської залишилися взагалі без реакції, – пригадує Юрій Дерев’янко.

Керівництво управління надзвичайних ситуацій Івано-Франківської ОДА розводить руками. Адже фінансування програми подолання наслідків стихії забезпечує державний бюджет і є компетенцією Кабінету міністрів України. Тільки отримавши реальні цифри, обласна влада може назвати перелік об’єктів, які будуть здані в експлуатацію цього року. Це при умові, що вистачить коштів.

Тим часом небезпека повторення повеней на Івано-Франківщині нікуди не зникає. Така ситуація склалась внаслідок географічного розміщення та рельєфу області. У більшості карпатських сіл дороги проходять уздовж русла ріки. Тому під час нових паводків першими «попливуть» саме гірські райони.

Прикарпатські рятувальники здобули значний досвід у боротьбі зі стихіями 2008 та 2010 років. Саме завдяки їхній роботі врятовано безліч життів та забезпечено належну евакуацію постраждалих прикарпатців від повені минулих років. Якщо МНС намагається забезпечувати належний порятунок, то вже на попередження надзвичайних ситуацій і ліквідацію їх наслідків – коштів немає.

– На мою думку, треба звертатися і стимулювати облдержадміністрацію, щоб вона, у свою чергу, зверталася до Кабінету міністрів України і «вибивала» кошти хоча б у мінімальних розмірах, – переконаний депутат обласної ради Юрій Дерев`янко.

Він повідомив, що вже працює над отриманням інформації з відомчих управлінь для отримання повноцінної картини фінансування програми подолання наслідків стихій 2008 та 2010 рр. А на наступній сесії обласної ради ініціюватиме звернення Івано-Франківської обласної ради до Президента, Кабінету міністрів та Верховної Ради України щодо належного фінансування дій з відновлення інфраструктури регіону, яка постраждала від повеней у 2008 та 2010 роках.

Ганна КАЗЮК.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!