Газета по-надвірнянськи
 

Депутати затвердили звіт голови РДА та районні програми

2 березня 2012, 12:51 | Рубрика: Влада Версія для друку Версія для друку 1,018 переглядів

23 лютого ц. р. відбулася ХІ сесія районної ради шостого скликання під орудою керівника представницької влади Василя Поповича з участю депутатського корпусу, заступника начальника головного управління економіки ОДА Василя Насадюка, голови райдержадміністрації, депутата районної ради Володимира Калічка, заступників голови РДА, начальників управлінь і відділів РДА, керівників підприємств, установ та організацій, Надвірнянського міського, селищних і сільських голів, представників громадськості району.

Після звучання Гімну України і традиційної молитви хвилиною мовчання вшанували пам`ять спочилого у Бозі 22 лютого митрофорного протоієрея, декана Надвірнянського УГКЦ, пароха м. Надвірна отця-мітрата Григорія Сімкайла. Привітали також із 50-річним ювілеєм начальника відділу правового забезпечення виконавчого апарату районної ради, депутата районної ради 1-6 демократичних скликань Ігоря Білогана та представили новопризначеного начальника ДПІ у Надвірнянському районі Василя Гнатюка.

Голова районної ради Василь Попович поздоровив із Днем захисника Вітчизни й оголосив запропонований порядок денний. Як ми уже інформували, депутати районної ради ознайомилися з матеріалами сесії на засіданнях постійних профільних комісій і прийняли ряд рекомендацій, у т. ч. і щодо доповнень до порядку денного. За кожне із цих рекомендаційних доповнень голосували сесійно і майже всі внесли до порядку денного.

Вирішили не розглядати на сесії питання щодо встановлення пам`ятника воїнам-інтернаціоналістам у центрі Надвірної, доки його не вивчить робоча група.

Спочатку не підтримали за пропозицією президії районної ради внесення до порядку денного сесії звернення депутатської фракції ВО «Свобода» про ліквідацію символів тоталітарної доби. Та все-таки за наполяганням депутата Михайла Іваночка (фракція ВО «Свобода») опісля сесія проголосувала за створення тимчасової депутатської комісії, яка виробить рекомендації з ліквідації більшовицьких символів та україноненависницьких написів на пам`ятниках у нашому районі. Суть у тому, що на засіданні президії районної ради вирішили розробити районну програму на основі обласної цільової «Програми пошуку та перепоховання жертв воєн, депортацій та репресій тоталітарних режимів на 2012-2013 роки», прийнятої рішенням 12-ї сесії обласної ради № 383-12/2011 від 30 грудня 2011 р.  Ця Програма, зокрема, передбачає проведення пошукової та науково-дослідницької роботи відповідно до пункту 2 Порядку організації робіт з пошуку і впорядкування поховань жертв війни та політичних репресій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 грудня 2000 року № 1867 «Про затвердження Комплексної програми пошуку і впорядкування поховань жертв війни та політичних репресій».

Районні обранці Микола Стельмащук, Андрій Крицький, Ігор Андруняк, Любов Колінко, Михайло Іваночко, Степан Шовгенюк, Володимир Павлюх, Володимир Черленюк, Іван Гурмак та ін. озвучили цілу низку звернень і депутатських запитів. Стосувались вони як тривожної політично-економічної ситуації в Україні, у т. ч. згубного керівництва міністра освіти і науки Дмитра Табачника щодо української мови та історії, так і районних проблем: необхідності осучаснити медобладнання, відновлення об`єктів після повеней, утилізації твердих побутових відходів, критичного стану доріг, встановлення дорожніх знаків та відновлення дорожніх розміток, поганої якості води у річці Прут, масового скорочення працівників у ПАТ «Нафтохімік Прикарпаття», необхідності ремонту міської ратуші, моста до «Нафтохіміка» та ін.

Депутати проголосували за оприлюднення у «Народній Волі» заяв і звернень, які публікуємо у цьому числі:

Заява фракції ВО «Свобода» в Надвірнянській районній раді щодо ініціативи Дмітрія Табачніка
зменшити в школах кількість уроків української мови і літератури та пропозицією скасувати предмет «Історія України»
;

- Заява депутатської фракції ПП «Фронт Змін» у районній раді;

- Звернення депутатської фракції ПП «Фронт Змін» у районній раді;

- Заява Народного Руху України щодо другої річниці президентства В. Януковича.

Голова районної ради поділився враженнями від святкування Дня Соборності України у Києві 22 січня, де під різними прапорами зібрали 10 тисяч українців, щоб покращити життя у нашій країні, вивести його на достойний рівень. До такої ж єдності і співпраці закликав усіх районних депутатів.

Працюємо спільно і шукаємо резерви економічного зростання

Так, зокрема, акцентував голова РДА Володимир Калічко у своєму звіті про виконання Програми соціально-економічного та культурного розвитку за 2011 рік.

На виконанні у райдерж­адміністрації є 36 районних цільових програм, на реалізацію яких торік передбачали 2555,1 тис. грн. Профінансовано 26 програм на 2347,1 тис. грн. із районного та обласного бюджетів.

Програма соціально-економічного та культурного розвитку – одна із пріоритетних і перебуває у центрі уваги районної влади. Відділи, управління, служби РДА, бюджетні установи, органи місцевого самоврядування вживали немало заходів щодо забезпечення реалізації програми. Голова РДА позитивно відгукнувся про співпрацю, яка стала результативною.

За 2011 рік підприємства нашого району реалізували промислової продукції на 2251,5 млн. грн. Частка району у загальнообласному обсязі випуску промислової продукції складає 10,1% (третє місце серед міст і районів області). Про це та інші позитиви соціально-економічного розвитку району ми уже інформували на сторінках «Народної Волі».

Поряд із досягненнями у звіті зазначені і проблемні питання, вирішення яких потребує комплексних заходів: ліквідація наслідків стихії 2008 та 2010 років; завершення будівництва другої черги газопроводу високого тиску Надвірна-Ланчин; ремонт доріг; виготовлення генеральних планів забудови смт. Битків та інших населених пунктів; завершення реконструкції пологового будинку центральної райлікарні; оновлення рентгенологічного обладнання ЦРЛ; пошук джерел фінансування для будівництва та добудови шкіл у Чорному Потоці, Красній, Назавизові, Биткові та ін.

Тому голова РДА Володимир Калічко констатуючи, що ми не заробляємо стільки, як витрачаємо, конкретизував резерви для економічного зростання, зокрема: виготовлення меблів ДП «Промінь-Карпати», співпраця із ПАТ «Укрнафта», реалізація інвестиційних проектів, у т. ч. у сільському господарстві і туризмі. Власне, залучення інвесторів у різні сфери життєдіяльності району – першочергове завдання.

Очільник районної виконавчої влади відповів на численні запитання депутатів. Звіт голови РДА сесія затвердила, як і звіт щодо виконання районного бюджету за 2011 рік, з яким виступив начальник фінансового управління РДА Михайло Обідняк.

Скрупульозно також обговорили і затвердили Програму соціально-економічного та культурного розвитку району на 2012 рік, яку частково презентував голова РДА, а співдоповідач – начальник управління економіки РДА Василь Уніят.

Футбол. Демарш сільських голів

Керуючись Бюджетним кодексом України, вирішили внести зміни до рішення райради від 5 січня ц. р. «Про районний бюджет на 2012 рік».

У доходах та видатках розвитку спецфонду врахували субвенцію обласного бюджету переможцям конкурсу проектів та програм розвитку місцевого самоврядування. По 75 тис. грн. виділили Ланчинській селищній та Білоославській сільській радам (проекти «Повноцінне харчування – запорука здоров`я підростаючого покоління» та «Здоров`я нації») і 30 тис. грн. – Цуцилівській сільраді («Розчистка русла річки Млинівка, захист громади від повеней, виховання бережливого ставлення до природи рідного краю»).

Затвердили й інші зміни, під час обговорення яких найбільшої дискусії викликало виділення коштів для фінансової підтримки футбольних клубів «Бескид» (м. Надвірна), «Прут» (смт. Делятин) та сільських команд. На знак протесту проти недостатнього фінансування розвитку футболу на селі, більшість сільських і селищних голів залишили сесійну залу, а згодом повернулися. Сесія вирішила виділити ФК «Бескид» 70 тис. грн., ФК «Прут» – 10 тис. грн., а районній федерації футболу – 35 тис. грн.

Між громадськими організаціями розділили 80 тис. грн.

Залишок коштів спецфонду райбюджету першочергово спрямували для погашення заборгованості із капітальних виплат та їх збільшення, а залишок коштів загального фонду райбюджету – на погашення заборгованості із поточних виплат та ін.

Районні програми розвитку

склали стержневу частину порядку денного сесії. Депутати затвердили Програми: розвитку місцевого самоврядування у районі на 2012-2015 роки (доповідав керуючий справами, заступник голови райради Ігор Писклинець); розвитку фізичної культури і спорту на 2012-2016 роки (доповідав начальник відділу у справах сім`ї, молоді і спорту РДА Тарас Вінтоняк); підтримки україномовного книговидання та книгорозповсюдження на 2012-2015 роки; військово-патріотичного виховання молоді, призову, допризовної підготовки та заходів особливого періоду на 2012-2016 роки (заступник голови РДА Богдана Ковалюк); запобігання та лікування серцево-судинних і судинно-мозкових захворювань на 2012-2015 роки; імунопрофілактики та захисту населення від інфекційних хвороб на 2012-2015 рр. (в. о. головного лікаря ЦРЛ Емілія Сем`янів).

До ряду попередньо затверджених районних програм сесія внесла зміни.

* * *

Районні обранці надали згоду на укладення договорів оренди приміщень, затвердили нову редакцію Положення про Фонд комунального майна Надвірнянського району, передачу обладнання газових котелень із балансу КП «Теплокомуненерго» районної ради на баланс відділу освіти РДА, а також відкликали Ігоря Писклинця (за його заявою) із посади президента ФК «Бескид», затвердивши на цю посаду Мирона Лютака.

Сесія не затвердила перелік об`єктів, рекомендованих до оголошення пам`ятками історії та культури, вирішивши створити комісію для попереднього детального вивчення.

Депутати висловили свої пропозиції щодо розгляду питань на наступній сесії.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!