Газета по-надвірнянськи
 

Електроенергію одержуватимуть від сонячних батарей?..

2 березня 2012, 12:24 | Рубрика: Влада, Економіка Версія для друку Версія для друку 825 переглядів

Під знаком підтримки підприємців Надвірної відбулася дев`ятнадцята сесія міської ради передостаннього лютневого дня ц. р. На початку засідання депутати після виголошеного міським головою Зіновієм Андрійовичем доброго слова про спочилого у Бозі отця-мітрата Григорія Сімкайла вшанували пам`ять про нього хвилиною мовчання.

І хоча питання про надання згоди на коректуру нормативно-грошової оцінки земель м. Надвірна стояло у «Різному», депутати вирішили розглянути його якнайшвидше, оскільки у вестибюлі міськради зібралися понад півсотні підприємців. Власне всі вони дружно і зайшли до сесійної зали на запрошення депутатів.

Нормативно-грошову оцінку земель коректують відповідно до чинного законодавства через кожні 5-7 років, і її збільшення залежить від вкладених у землю коштів (приміром, підведення комунікацій, ремонт доріг тощо). Зараз нормативно-грошова оцінка земель у Надвірній – із 2000 року. В обговоренні цього питання депутатський корпус виявився одностайним. Скажімо, на думку Ігоря Дем`янчука, нормативно-грошову оцінку земель у нинішній важкий для підприємців час піднімати не варто. Із ним солідаризувався Роман Мажак, який зауважив, що з огляду на складну ситуацію із згортанням виробничої діяльності таких потужних колись підприємств як ПАТ «Нафтохімік Прикарпаття» і ВАТ «Надвірнянський лісокомбінат» місто житиме невдовзі за рахунок розвитку підприємництва. Тож мову про підвищення оцінки не можна вести. Зрештою у щирості депутатських намірів підприємці переконалися особисто завдяки своїй присутності під час голосування цього питання, за що і подякували депутатам міської ради.

Депутати взяли до уваги і підтримали звернення свого колеги, відомого у краї підприємця і мецената Андрія Андрійовича. У зверненні він акцентує увагу на своїй прозорій діяльності, що підтверджують численні мільйонні суми податків, сплачених очолюваним ним виробничим підприємством. Підставою для звернення стали часті перевірки контролюючих органів, психологічний тиск на підприємця з боку певних рейдерів, котрі прагнуть будь-якими методами заволодіти його бізнесом у Надвірній.

* * *

З порядку денного ХІХ сесії зняли і направили на довивчення в комісіях міської ради питання «Про приведення тарифів з обслуговування будинків та прибудинкових територій у відповідність до Постанови Кабінету Міністрів України № 869 від 1 червня 2011 р. «Про забезпечення єдиного підходу до формування тарифів на житлово-комунальні послуги» та «Про затвердження розмірів прибудинкових територій житлового фонду КП «Надвірнянський житловик» і «Про тарифи на перевезення пасажирів на маршрутах загального користування в м. Надвірна» Позачергова сесія розгляне їх за два тижні.

* * *

У своєму традиційному звіті про роботу міської ради у міжсесійний період Зіновій Андрійович висловив вдячність комунальним службам міста, зокрема, «водоканалівцям», які в будні і вихідні трудилися, ліквідовуючи наслідки лютневих аномальних холодів. Не забув міський голова і про депутатів, відзначивши їхню активну участь у життєдіяльності міста, у т. ч. і фестивалі-розколяді за участю знаменитої «Піккардійської терції». Зіновій Андрійович заодно поінформував депутатів про поетапне розв`язання проблеми зі встановлення пішохідного моста на вул. Княгині Ольги, дякуючи ПАТ «Укрнафта» за надані будівельні матеріали, а також із розширення кладовища. А вже відтепер Надвірна під егідою невтомного мера починає готуватися до Великодніх свят, наголошено на сесії.

* * *

Депутати підтримали звернення до керівництва держави та області з приводу великого скорочення (20%) у ПАТ «Нафтохімік Прикарпаття», що спричинить важкі соціально-економічні наслідки для міста й району; звернення фракції ПП «Фронт Змін» щодо внесення на розгляд Верховної Ради законопроекту «Про порядок імпічменту Президента України». Звернення Степана Іроденка за скаргою мешканців будинку № 1 на вул. Коперніка адресували до КП «Надвірнянський житловик»; Дмитра Зеленчука – фахівцям міської ради із земельних відносин. Звернення громадсько-політичної ради стосовно спорудження пам`ятника воїнам-афганцям взяли до відома і скерували головам фракцій у міській раді.

* * *

Депутати затвердили Положення про порядок проведення щорічного конкурсу проектів громадських організацій; обговорено питання про виконання міського бюджету за 2011 рік і торішнього плану соціально-економічного розвитку Надвірної, а також широкий блок питань по комунальних підприємствах «Надвірнаводоканал» та «Надвірнянський житловик».

* * *

Звіт директора ТРК «Надвірна» Богдана Климковецького вирішили продовжити обговорювати в депутатських комісіях.

* * *

Депутати погодили протокол про наміри співпраці між КП «Надвірнаводоканал» та ТзОВ «Еаб Енерджі Україна». Це уможливить розпочати встановлення фотосонячних батарей на території першого підйому водозабору, завдяки чому планується продавати електроенергію за «зеленим» тарифом. Такий проект коштуватиме понад 6 млн. євро й окупиться за 7 років і задіє понад 7 га землі. Зрештою ці та інші не менш цікаві відповіді на свої питання депутати одержали з уст представника українсько-німецької фірми Любомира Гузара.

* * *

Досить насичено відбувався розгляд земельних питань. Сесія тривала майже весь робочий день і засвідчила велику працездатність міських депутатів.

Леся ДУТЧАК «Народна Воля»

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!