Газета по-надвірнянськи
 

Глава держави підписав закон, що забороняє рекламу тютюну

23 березня 2012, 12:23 | Рубрика: Влада, Закон, Здоров`я Версія для друку Версія для друку 733 переглядів

13 березня Президент Віктор Янукович підписав Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо заборони реклами, спонсорства та стимулювання продажу тютюнових виробів».

– Цього антитютюнового закону люди давно чекали, – каже начальник головного управління охорони здоров`я ОДА Микола Олінійчук. – Досі Українська держава була невиправдано лояльною до тютюнопаління як явища, що насправді є не лише особистою проблемою людини, яка палить, але й гострою соціальною проблемою. Адже канцерогенні речовини, що містяться навіть у найдорожчих цигарках, шкодять оточуючим не менше, як тим, хто ними зловживає.

За словами Миколи Олінійчука, куріння завдає великої шкоди всім, але особливо молодому поколінню, організм яких знаходиться в процесі дозрівання, і «саме куріння може негативно вплинути на їхнє потомство».

Фізична та психологічна залежність від нікотину розвивається набагато швидше, ніж від алкоголю, наголошує Микола Олінійчук. При цьому тютюн стає причиною смерті половини курців. Тому закон про заборону пропаганди тютюну є дуже актуальним і європейським.

Довідково.

Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо заборони реклами, спонсорства та стимулювання продажу тютюнових виробів» набирає чинності через шість місяців з дня його опублікування. Він передбачає внесення до Кодексу України про адміністративні правопорушення, Законів України «Про рекламу» та «Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров’я населення» змін щодо встановлення заборони будь-якої реклами та стимулювання продажу тютюнових виробів, знаків для товарів і послуг, інших об’єктів права інтелектуальної власності, під якими випускають тютюнові вироби, поширення заборони спонсорства тютюну на такі заходи: надання виробниками тютюнових виробів або пов’язаними з ними організаціями фінансової або іншої підтримки заходам, діяльності, окремим особам або групам, у т. ч. політичним партіям або діячам, спортсменам або спортивним командам, артистам або артистичним групам, навчальним закладам усіх форм власності; проведення інформаційних кампаній та заходів для населення, у т. ч. з метою профілактики куріння серед молоді, за прямої або опосередкованої фінансової підтримки виробників тютюнових виробів або пов’язаних із ними організацій.

За повідомленням прес-служби ОДА.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!