Газета по-надвірнянськи
 

Місячник благоустрою розпочався

30 березня 2012, 11:37 | Рубрика: Влада Версія для друку Версія для друку 920 переглядів

На черговому засіданні колегії райдержадміністрації, 27 березня ц. р. розглянули питання: запровадження ринку земель та поновлення грошової оцінки на території населених пунктів Надвірнянщини; розвитку дошкільної освіти району; забезпечення краян доброякісною питною водою; проведення весняної толоки.

У черзі … за дитсадком

Розпочали з питання про стан розвитку дошкільної освіти, що само собою надто актуальне для району, та щоб не затримувати керівників ДНЗ, які того дня дружно взяли участь у роботі колегії.

Начальник відділу освіти РДА Михайло Винник зазначив, що державну політику у сфері дошкілля на теренах Надвірнянщини реалізують шляхами: оптимізації мережі ДНЗ відповідно до потреб жителів, соціально-демографічної ситуації; розвитку матеріально-технічної бази ДНЗ; модернізації змісту дошкільної освіти, орієнтації на розвиток особистості, формування готовності до школи.

Нині в районі функціонує 23 дитсадки (9 міських і 14 сільських), 5 навчально-виховних комплексів (1 – у Надвірній, 4 – в селах), один приватний дитсадок «Сонечко» ПАТ «Нафтохімік Прикарпаття». У них дошкільну освіту здобувають 1395 міських та 919 сільських дітей (всього 2314 малят). Проте, це аж ніяк не знімає проблему дефіциту дитсадків. Зараз у черзі – 705 дітлахів, з них 221 – до міських ДНЗ і 484 дитини до сільських дитсадків. У середньому на ста місцях виховують 141 дитину. І таке перевантаження груп, звісно, дається взнаки…

Зростання кількості ДНЗ у районі розпочалося із 2005 року. Тоді ж відновили роботу Гаврилівського ДНЗ «Незабудка», через 2 роки реорганізували у НВК Добротівську ЗОШ І-ІІ ст. і Ліснотарновицьку ЗОШ І-ІІІ ст. У 2008-му відновили роботу «Росинки» в Лоєвій, а цьогоріч – «Лісової казки» у Пасічній. Потенціал розвитку мережі ДНЗ є, наголосив перший освітянин району Михайло Винник. Наявний проект побудови ДНЗ у Пнів`ї, Лісній Тарновиці, будують дитсадок у Білих Ославах. У планах – добудова першої черги ЗОШ у Биткові й реорганізація її у НВК. Аналогічна доля ЗОШ у Чорному Потоці та Назавизові (при сприятливих обставинах).

Існує й чимало проблем в організації діяльності ДНЗ, та спільними зусиллями влади їх вирішують. Акцентовано увагу керівників ДНЗ та органів місцевого самоврядування закуповувати продукти харчування у власних товаровиробників за цінами, що не перевищують середньозважені по району, неухильно дотримуючись при цьому відповідної постанови ОДА про забезпечення ДНЗ продуктами харчування. Голова РДА Володимир Калічко наголосив про створення на базі колишнього ВРП НГВУ овощесховища, що спростить питання забезпечення ДНЗ свіжими овочами. Керівник району також проаналізував стан справ із спорудженням ДНЗ та перспективи їх розвитку в районі, зауваживши, що сьогодні їх проектують із басейном та спортзалом, торкнувся питання створення реабілітаційного центру для дітей з особливими потребами. Голова районної ради Василь Попович висловив вдячність завідувачам ДНЗ за їх віддану працю, повідомив про виділення коштів з обласного і районного бюджетів для завершення басейну в Делятинському НВК та на інших об`єктах освіти, позитивно відзначив результативну співпрацю ДНЗ і відділу освіти РДА. Із книжками та іншою літературою дошкільним закладам візьметься допомогти заступник голови РДА Богдана Ковалюк.

Колегія рекомендувала міським, селищним та сільським головам до 1 вересня ц. р. виготовити правоустановчі документи на право володіння ділянками на нерухоме майно, вивчити питання щодо облаштування автономного водопостачання в ДНЗ, а також у Надвірній, Ланчині, Пасічній та Лоєві відкрити додаткові дитсадівські групи у вільних приміщеннях.

Земля – тільки через аукціон

Із довідкою про запровадження ринку земель та поновлення грошової оцінки на території населених пунктів району виступив в. о. начальника управління Держкомзему в районі Ігор Перович. Цьогоріч заплановано продати з аукціонів0,06 газемлі у м. Надвірна для будівництва адміністративно-торгового приміщення та 4 земельні ділянки у с. Заріччя та одну (15 га) у с. Камінне.

Наголошено, про потребу поновити грошову оцінку земель у цілій низці сіл та селищ району, у т. ч. у Надвірній. Прийнято рішення, згідно з яким керівникам органів місцевого самоврядування рекомендовано спільно з управлінням Держкомзему в районі провести інвентаризацію вільних земельних ділянок для продажу на аукціонах потенційним інвесторам; передбачити кошти в бюджеті для поновлення (коректури) грошової оцінки земель, після чого укласти угоди на проведення робіт.

Воду добуватимуть із глибини

Проблему забезпечення краян якісною питною водою неодноразово порушували на шпальтах часопису фахівці району. Не втратила актуальності ця тема й сьогодні, загострившись у посушливий період, що спонукав вирішити питання із поглибленням джерел водокористування або буріння свердловин для достатнього дебету води, зокрема, шкільних криниць.

Про хід виконання розпорядження РДА від 25 червня 2011 р. № 162 «Про забезпечення населення району та об`єктів підвищеного епідемічного ризику доброякісною питною водою та запобігання захворюваності гострими кишковими інфекціями» учасників колегіального засідання інформувала головний державний санітарний лікар району Роксолана Іваніщак. Вона проаналізувала діяльність міського централізованого комунального водопроводу, а також стан справ із водопостачанням у Делятині, Ланчині, Биткові та Пасічній, інших населених пунктах. Ситуація не скрізь задовольняє потреби споживачів, оскільки не всі заходи, передбачені торішнім розпорядженням, виконані. За пропозицією Роксолани Іваніщак це розпорядження з контролю не знято, хід його виконання заслухають через рік.

Начальнику відділу освіти РДА рекомендовано внести корективи до Плану заходів щодо забезпечення освітніх закладів безперебійним водопостачанням.

* * *

Із 27 березня по 28 квітня у районі триватиме місячник благоустрою в рамках передвеликодної толоки та акції «За чисте довкілля». Про основні деталі заходу доповідав перший заступник голови РДА Степан Іроденко. Прибиратимуть всі: від держслужбовця до селянина. Зазначалося на необхідності залучити до проведення толоки в населених пунктах і 1200 безробітних жителів району.

* * *

Учасники засідання обговорили й інші питання.

Леся ДУТЧАК «Народна Воля»

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!