Газета по-надвірнянськи
 

Незгасима боротьба Романа Шухевича

12 березня 2012, 13:01 | Рубрика: Духовність Версія для друку Версія для друку 862 переглядів

Великий борець за Незалежність України, Головний командир, генерал-хорунжий ОУН-УПА Роман Шухевич впав геройською смертю у нерівному бою із «совєтськими загарбниками» 5-го березня 1950-го року у с.Білогорща (неподалік від Львова). Вшанували його пам’ять представники районних організацій ВО «Свобода» і політичної партії «Фронт Змін», Надвірнянського районного товариства «Меморіал» і станиця Братства вояків ОУН-УПА.

Ревно молилися за вічний спочинок душі Романа Шухевича й інших учасників визвольних змагань у Прокатедральному Соборі Благовіщення Пресвятої Діви Марії. Із нагоди сумних роковин вояки УПА, представники громадських організацій і політичних партій поклали квіти до Символічної могили борцям за волю України. Колона «свободівців» під бій барабанів із запаленими смолоскипами, кожен із яких символізував незгасиму любов до України, рушили до пам’ятника Тарасові Шевченку, перед яким пройшло народне віче, на якому гідно мовили про подвиг Романа Шухевича.

Учасники вшанування пам`яті «Чупринки»

Вони готові утверджувати самостійну Україну

Ведуча свята депутат Богородчанської районної ради від ВО «Свобода» Леся-Марія Рудик: «Він був людиною-легендою, героєм українського народу і справжнім патріотом. Його душа – мов іскра, що палахкотіла свободою. Він боровся до останньої хвилини свого життя і живим не дався ворогам».

– Треба гідно оцінювати військове вміння Романа Шухевича, саме він ініціював створення армії, котра у подальшому би стала основою Збройних сил незалежної держави. Він був великим патріотом і всього себе віддавав боротьбі за незалежність. Коли лунав дзвін дочки і сини клали на вівтар свої життя. Без вагань віддав його і Роман Шухевич, – підсумував голова районної ради Василь Попович.

Звучить слово вояків УПА

Ветеран УПА Михайло Юркевич зазначив, що у той важкий час вони воювали, із твердим переконанням у серці, що ми будемо жити у своїй вільній Україні. Змістом усього життя Романа Шухевича була боротьба за її волю, прагнення втілити на рідній землі християнські, загальнолюдські і національні ідеали. Для їхнього досягнення він жив і працював. «Прикро, що в цей день ми не можемо вклонитися пам’яті славного сина України, бо його тіло більшовицькі нелюди спалили. Та він з нами сьогодні тут! – підсумував свій виступ голова Надвірнянської станиці Братства вояків ОУН-УПА Василь Оріщак.

 Прикро, що не змогли продовжити свою боротьбу такі видатні діячі ОУН-УПА як Симон Петлюра, Євген Коновалець, Степан Бандера і Роман Шухевич. Усіх їх знищили совєтські спецслужби, та вони не змогли викорінити їхніх ідей. Сьогодні усі патріоти вшановують пам’ять великого українця Романа Шухевича. Кожен із Вас промовить молитву за вічне щастя його душі і додасть обітницю: Іти його слідами, все життя працювати щиро для добра України і боротися за її волю. Щоб перемога великої ідеї і правди навіки закріпила пам’ять і славу їхнього великого борця – Романа Шухевича, – звернувся до учасників віча депутат районної ради, голова райорганізації ВО «Свобода» Михайло Іваночко.

Шестирічний хлопчик із родини Яремчуків складає клятву перед ветеранами УПА. Лине над майданом, що націоналісти продовжать боротьбу за Україну, за її щасливе майбутнє і наслідуватимуть приклад героїчних вчинків учасників визвольних змагань, їхнього короткого, але водночас жертовного, життя, яке вони поклали на вівтар свободи Вітчизни. Задумаймося про гідний життєвий шлях «Чупринки» (псевдо Романа Шухевича) і пом`янімо його пам’ять.

Василь ІВАСЮК «Народна Воля»

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!