Газета по-надвірнянськи
 

Нова регіональна політика і стан пасажирських перевезень

2 березня 2012, 12:25 | Рубрика: Влада, Економіка, Політика Версія для друку Версія для друку 799 переглядів

Такі першочергові питання обговорили на засіданні колегії 28 лютого ц. р. під керівництвом першого заступника голови РДА Степана Іроденка з участю голови районної ради Василя Поповича.

Передусім начальник управління економіки РДА Василь Уніят ознайомив із завданнями, які випливають із рішення ради регіонів від 21 лютого ц. р. На засіданні цієї ради Президент України Віктор Янукович поставив завдання практичної реалізації в Україні нової регіональної політики, яка передбачає новий формат відносин регіонів з державою, нові важелі та механізми впливу на економіку.

Василь Уніят тезисно поінформував про пріоритетні завдання Глави держави:

- приведення тарифів на житлово-комунальні послуги в усіх регіонах України до економічно обґрунтованого рівня. Не можна безлад і безгосподарність перекладати на людей. Завдання влади – знайти кошти, а головне – механізми оновлення комунальної інфраструктури. Ключові напрямки впорядкування тарифної політики – технічне переоснащення та зменшення енерговитратності надання житлово-комунальних послуг. Президент чекає від державних регуляторів пропозицій щодо оптимізації політики держави у сфері ЖКГ;

- модернізація первинної мережі надання медичної допомоги. Йдеться, зокрема, про оптимізацію мережі медичних закладів, підвищення доступності надання медичних послуг та наближення їх до людини. Цю роботу мають завершити до кінця 2012 р.;

- необхідність жорсткого контролю та відповідальності за якість харчів;

- земля нарешті повинна стати реальною власністю. Така мета земельної реформи;

- зняття обмежень, спрощення процедур, підвищення якості адмінпослуг і дерегуляція – ідеологічні основи розвитку підприємництва;

- моніторинг стану соціальної інфраструктури села, визначення з пріоритетами розвитку по кожному району та ін.

Ці та інші завдання члени колегії вирішили взяти до уваги і керівництва.

Керівник управління економіки також доповів про стан пасажирських перевезень. Нині у нашому районі функціонують 4 міських, 27 приміських та 19 внутрішньообласних міжміських маршрутів загального користування, для обслуговування яких залучено близько 150 одиниць автотранспорту різного класу, власниками яких є приватні перевізники. Торік вони перевезли 2347,2 тис. пасажирів.

Замовником цих перевезень є головне управління промисловості та розвитку інфраструктури ОДА. Воно акумулює і важелі впливу на їхню якість.

Доповідач детально охарактеризував позитиви і негативи пасажирських перевезень. Без сумніву, проблемних запитань більше, ніж відповідей. Тому й обговорення їх – конкретне і конструктивне. Зокрема, не секрет, що маршрути є прибуткові і не дуже. Тому голова районної ради запропонував «комплектувати» їх, щоб і пасажирам стало зручніше, і перевізникам незбитково.

Керуючий справами, заступник голови районної ради Ігор Писклинець вважає за доцільне повернути повноваження організації перевезень, маршрутні конкурси і конт­роль – райдержадміністрації.

Член колегії Роман Комарянський висловив обурення, що у міжміських мікроавтобусах водії перевозять тільки двох пільговиків, але їдуть перевантажені іншими пасажирами, порушуючи законодавство.

Немало нарікань і пропозицій пролунало з уст сільських і селищних голів. Тому вирішили найближчим часом провести спільну із перевізниками нараду для врегулювання багатьох питань.

Запланували спільно з представниками органів місцевого самоврядування проаналізувати маршрути щодо їх оптимізації відповідно до потреб жителів району, до 1 квітня ц. р. розробити комплекс заходів для безпечного перевезення пасажирів. Філію «Надвірнянський автодор» зобов`язали провести капітальний і поточний ремонт доріг.

Надвірнянському міському голові Зіновію Андрійовичу та голові правління ПАТ «ОПАС» рекомендували виконувати рішення міської ради від 26 лютого 2009 р. щодо визначення місць відправлення, прибуття, відстою автотранспорту, який здійснює пасажирські перевезення у м. Надвірна.

На засіданні колегії обговорили також не менш важливі питання про хід виконання розпоряджень голови РДА «Про роботу з профілактики правопорушень, забезпечення законності, правопорядку та протидії корупції» та «Про ситуацію щодо професійних захворювань, виробничий травматизм та стан медоглядів працівників, зайнятих у шкідливих умовах праці».

У роботі колегії взяв участь головний спеціаліст з питань запобігання та протидії корупції головного управління правової роботи та внутрішньої політики ОДА Мирон Дмитрик, який висловив своє бачення організації пасажирських перевезень і нагадав про необхідність декларування й оприлюднення доходів посадовими і службовими особами до 1 квітня ц. р.

Орися СПІВАК «Народна Воля»

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!