Газета по-надвірнянськи
 

Охорона пам`яток історії залежить від податків

2 березня 2012, 12:14 | Рубрика: Духовність, Економіка Версія для друку Версія для друку 731 переглядів

Більшість наших краян уже добре усвідомила, що від сплати податків залежить наповнення бюджету, а, отже, і поліпшення життя. Але від наповнення бюджету залежать й інші сторони нашого життя, на які в повсякденному житті звертаємо менше уваги. До них належить і збереження культурної спадщини Надвірнянщини.

На сьогодні на території району знаходяться пам`ятки різних часів та епох – від часів кам`яної доби і до сьогодення. Велику зацікавленість викликають пам`ятки архітектури, особливо церкви. Понад 30 – уже внесено до Державного реєстру пам`яток, із них 10 – як пам`ятки Національного значення. За останні роки виявлено і взято на облік ще близько 20 пам`яток історії та архітектури. На 15 – виготовлено відповідну технічну документацію для внесення їх до Реєстру пам`яток.

Завдяки прийнятій се­сією районної ради Програми охорони пам`яток історії та культури Надвірнянщини на 2007-2011 рр. із районного бюджету виділено кошти на дослідження нововиявлених пам`яток та їх паспортизацію.

Маємо унікальну пам`ятку XVI-XVII ст. – Пнівський замок. На жаль, він потребує негайного порятунку. Повінь 2008-2010 рр. призвела до зсувів грунту й обвалу Круглої вежі. Завдяки клопотанням Товариства охорони пам`яток історії та культури з районного бюджету виділили кошти на виготовлення технічної документації, щоб вжити заходів для порятунку цієї унікальної пам`ятки.

Районна рада минулого скликання виділила кошти на виготовлення і встановлення охоронних таблиць на всі пам`ятки, занесені до Державного реєстру. Виявлення і вивчення пам`яток у районі триває.

Торік рада міськрайонної організації Товариства звернулась до Надвірнянської районної ради із клопотанням взяти на облік, як пам`ятку промислового будівництва, залізний міст вузькоколійної залізниці в с. Пасічна. Ще є цікава будівля газової електростанції та римо-католицький костел у Биткові. На їх вивчення та виготовлення необхідної документації теж потрібні кошти.

Отже, маємо усвідомити, що якась частина сплаченого податку піде на те, щоб зберегти нашу історичну спадщину для теперішніх і прийдешніх поколінь. То ж не будьмо байдужими до історії нашого району.

Михайло МАКСИМ`ЮК,

відповідальний секретар міськрайонної організації Товариства охорони пам`яток історії та культури.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!