Газета по-надвірнянськи
 

Оплачуємо за світло за рахунками

30 березня 2012, 11:13 | Рубрика: Економіка, Новини Версія для друку Версія для друку 810 переглядів

Енергетики зазначають зростання кількості споживачів, які сплачують за електроенергію за рахунками. На сьогодні такий доступний та швидкий спосіб розрахунку обирає для себе більшість абонентів Надвірнянського району електромереж.

Про зручність та переваги такої оплати ми спілкувалися з директором Надвірнянської філії Дмитром БУНЯКОМ.

– З чим пов’язаний ріст кількості споживачів, котрі обирають для себе оплату за рахунками?

– Особливо актуальною оплата за електроенергію за рахунками стала ще в січні минулого року. Саме тоді Постановою Національної комісії регулювання електроенергетики №8 від 13 січня 2011 р. запроваджено блочні тарифи. Відповідно до них за обсяг електроенергії, спожитої до 150 кВт/год. на місяць (250 кВт/год. для населення з електроплитами та/або електроопалювальними установками), застосовують один тариф, а більше 150 кВт/год. (250 кВт/год. відповідно) – інший. Це суттєво ускладнило процес самостійного розрахунку вартості спожитої електроенергії та збільшило кількість помилок, які допускають споживачі і відповідно – плутанини. Тому споживачеві вигідніше платити за рахунком.

– Які помилки найчастіше допускають споживачі?

– Як правило, більшість помилок виникає при неправильному застосуванні тарифу – особливо у тих, котрі мають пільгу або встановлений двохзонний або трьохзонний прилад обліку електроенергії, люди плутаються у блочних тарифах, не враховують зміни у тарифах. Як результат – виникає плутанина та неправильні розрахунки за спожиту електроенергію. Тобто через усі ці нюанси часто людина рахує по-своєму і сума, яку вона вираховує, не співпадає з реальною, а стається це через звичайну помилку у розрахунках.

Крім математичних помилок, частими є звичайні описки – споживач невірно вказує реквізити, адресу або номер особового рахунку. Це призводить до іншого виду плутанини – уже банківського. Внаслідок чого з’являються так звані «нерозпізнані платежі». Виходить, що людина заплатила, а гроші не знаємо кому із споживачів зарахувати.

– У чому вигода сплати за рахунками?

– Це, перш за все, легко, зручно і швидко, що має дуже важливе значення. Не потрібно згадувати уроки математики і розраховувати оплату за складними формулами. Окрім того, у рахунку є вся інформація за тарифами, пільгами, субсидіями, контрольні показники та дата їх зняття. І всю цю складну математичну роботу виконує автоматично відповідне програмне забезпечення, яке встановлене у філії, а все, що залишається споживачу – прийти у відділення банку й оплатити рахунок.

Коли ви сплачуєте за рахунком, то впевнені, що ваші гроші зараховані саме на ваш особовий рахунок, плутанини не буде і заборгованості не виникне.

Якщо все ж таки і виникають питання та необхідність уточнення щодо нарахування плати за світло, то споживач може звернутися в абонентський відділ РЕМу.

– На вашу думку, незважаючи на усі переваги, чому частина людей досі не платить за рахунками?

– Тут є ще момент звички, люди роблять так, як робили багато років. Але якщо раніше все було просто – знімав показник, робив нехитрі математичні розрахунки й отримував суму грошей до оплати, то зараз все інакше. Це скоріше нагадує екзамен з вищої математики.

Чомусь будь-які зміни «зверху», які покликані спростити життя, навпаки його тільки ускладнюють. У цьому парадокс нашого часу. Щоб розібратися з усіма столичними нововведеннями доводиться працювати великій кількості наших фахівців. А що говорити, коли людина залишається сам на сам зі складними розрахунками? Тому я переконаний, якщо людина спробує хоча б раз оплатити за спожиту електроенергію за рахунками, це для неї стане доброю звичкою на багато років.

Наш кор.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!