Газета по-надвірнянськи
 

Осанна Кобзареві від надвірнянців

16 березня 2012, 13:04 | Рубрика: Духовність, Тема дня Версія для друку Версія для друку 918 переглядів

Минулого тижня Надвірнянщина, як і вся Україна, велично відзначила 198-му річницю від дня народження Тараса Шевченка, звіривши з ним сьогодення.

Над чим задумався Пророк нації?

Урочистості у м. Надвірна розпочалися на майдані Шевченка, куди віддати шану українському Пророкові прийшли керівники району та міста, депутати, держслужбовці, представники трудових колективів, активісти громадських організацій. Під традиційне звучання мелодії на Шевченкові «Думи мої, думи мої» у виконанні аматорського народного духового оркестру районного будинку культури під орудою Богдана Абрата до пам`ятника Великому Тарасові лягли вінки пам`яті. У низькому поклоні перед задуманим Шевченком схилили голови учасники церемонії покладання.

Пошана Тарасові Шевченку – від районної і міської влади

Районний будинок культури зустрів учасників відзначення Кобзаревих уродин тематичною книжковою виставкою «Шевченкіана» у фойє і святково прибраною сценою, уквітчаною вишивками, китицями червоної калини. Серед цього різнобарв`я приковує увагу портрет Шевченка, ім`я якого є символом нашого народу. Волею історії він ототожнений з Україною і разом з її розвитком продовжується нею, вбираючи в себе нові дні, досвід народу, відгукуючись на нові проблеми й думи. Перший пошанівок йому склали підготовленою компози­цією «Наша дума, наша пісня…» учасники аматорського фольклорно-етнографічного гурту «Шовкова косиця» РБК (кер. Олена Яченко, соло на бандурі Віктора Чудновського).

Вітальні слова з нагоди 198-річчя геніального українського поета-мислителя адресували присутнім у залі його нащадкам, нинішньому поколінню, голова районної ради Василь Попович, заступник голови РДА Богдана Ковалюк, Надвірнянський міський голова Зіновій Андрійович. Кожен із них багато цитував Шевченка, проводячи паралелі із сьогоденням, висловлював захоплення людиною, яка із кріпака вийшла на світовий рівень Гете, Пушкіна, Байрона та ін. Ми, українці, його рівень оцінюємо ще вище, а твори бережемо як дороговкази. Це не просто поет, у нього такі риси і життєві позиції, які дозволяють визнати його ідентифікатором українського духу.

Промовці довели актуальність Шевченкіани у нинішній час, закликали служити Україні так, як Кобзар, любити і молитися за неї.

Оскільки святкування проходило напередодні 8 Березня, представники влади побажали жіноцтву Надвірнянщини гідного життя, за яке боровся та оспівував Тарас Шевченко.

Віщі струни Кобзареві

У репертуарі «Бистрянки»  – нові пісні

Змістовним, яскравим продовженням урочистостей стала концертна програма, до якої за сценарієм методиста районного будинку культури Валентини Лисюк задіяли найкращих районних аматорів сцени: переможців районного огляду-конкурсу читців, присвяченого 198-ій річниці від дня народження Т. Г. Шевченка Іванну Насадюк (с. Лоєва) та Марію Мозіль (с. Фитьків), Тетяну Остап`юк (смт. Битків), тріо «Ягілочка» у складі Наталії Гурмак, Олени Сільчук та Наталії Байдак; ансамбль учнів Надвірнянської дитячої музичної школи (концертмейстер Артур Макось); заслужених працівників культури України Ганну Макось і Любов Орел; народні чоловічий квартет «Легіт» РБК (кер. Віктор Чудновський), ансамбль «Бистрянка» (кер. заслужена артистка України Ольга Молодій), муніципальний оркестр народної музики «Аркан» (кер. заслужений артист України Сергій Орел).

Щирими оплесками обдарували їх глядачі за те, що окрилені творами Шевченка яскраво і витончено зуміли передати його вільнолюбний дух, який пломеніє незгасимим вогнем і віщує силу для нації. Зливу оплесків отримав і юний читець Євгеній Космірак за декламування вірша «Мені тринадцятий минало» та народний ансамбль танцю «Горянка» (кер. Олена Здольник та В Фуштей).

Кульмінаційним і завершальним акордом прозвучало спільне із аматорським народним хором РБК (кер. Ярема Павлик, кер. оркестру Сергій Орел) виконання «Заповіту» Т. Шевченка, який для усіх поколінь української нації став пророком, голосом істини і совісті.

Тому таким важливим для усіх поколінь нашого народу є 9 березня, який, за словами ведучої Галини Чуревич, «зійшов на світанку віку і притулив до серця України її Пророка – Кобзаря – Великого Тараса.

Шевченко – устами читців

Цьогорічний районний конкурс читців, приурочений 198-річчю Т. Г. Шевченка, передбачав два варіанти, до яких входили: декламування творів Кобзаря, українських письменників про нього, твори про любов до рідної мови, театралізовані композиції тощо.

 

Високу поезію читають лауреати конкурсу, приуроченого 198-ій річниці Т. Г. Шевченка

Журі під керівництвом начальника відділу культури і туризму РДА Олександра Зварчука оцінювало художній рівень та виконавську майстерність, сценічну культуру, оригінальність, музичне оформлення, костюми та артистичність.

Переможцем конкурсу визнали Тетяну Остап`юк із Биткова, друге місце розділили Іванна Насадюк (с. Ло­єва) та Марія Півторак (с. Саджавка), на третьому – Марія Сиротенко (с. Гвізд), Марія Мозіль (с. Фитьків), Роман Андрейчук (с. Вишнівці). Вони нагороджені дипломами і грошовими преміями.

Заохочувальні нагороди отримали Марія Марчук (с. Бистриця), Орест Рогатинський (смт. Ланчин), Марія Сенатович (с. Максимець), Богдан Кінаш (с. Середній Майдан), Марія Дутчак, Мар`яна Голіней, Тетяна Колопельник (с. Красна).

Як поінформувала секретар журі Марія Ковальчук, в обласному конкурсі читців взяли участь Тетяна Остап`юк і Марія Півторак.

Орися СПІВАК (текст)
Світлини
Василя ІВАСЮКА «Народна Воля»

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!