Газета по-надвірнянськи
 

Порядок забезпечення інвалідів автомобілями

16 березня 2012, 12:38 | Рубрика: Влада, Економіка, Здоров`я Версія для друку Версія для друку 885 переглядів

Постановою Кабінету міністрів України від 19 липня 2006 р. № 999 затверджений «Порядок забезпечення інвалідів автомобілями». Згідно з нею автомобілями забезпечують інвалідів за місцем проживання та реєстрації.

Необхідною підставою для цього є висновок обласної медико-соціальної експертної комісії про наявність в інваліда медичних показань для забезпечення автомобілем і наявність або відсутність протипоказань до керування ним. Перелік таких показань затверджує Міністерство охорони здоров’я України.

Забезпечення автомобілями інвалідів здійснює Головне управління праці та соціального захисту населення ОДА або управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань.

Обліковують інвалідів у розрізі таких категорій за окремою нумерацією (кожна категорія окремою чергою): з правом на першочергове забезпечення; з правом на позачергове забезпечення; з правом на забезпечення у порядку загальної черги.

Першочергово забезпечують автомобілями інвалідів, котрі належать до осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною та інваліди війни з числа осіб, які брали безпосередню участь у бойових діях під час Великої Вітчизняної війни та війни з Японією.

Позачергово автомобілі отримують:

1) за наявності медичних показань: інваліди війни; інваліди від загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин з числа колишніх малолітніх (яким на момент ув’язнення не виповнилося 14 років) в’язнів концентраційних таборів, гетто та інших місць примусового тримання; інваліди II групи з числа учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС; інваліди з ампутацією обох ніг, якщо вони постійно працюють або навчаються;

2) незалежно від наявності медичних показань: інваліди І групи з числа учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС; інваліди війни І групи по зору або без обох рук; інваліди з частинами обох рук і ніг.

У порядку загальної черговості: інваліди II групи з числа учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, за відсутності медичних показань для забезпечення автомобілем; інші інваліди, які мають відповідні медичні показання.

Головне управління праці та соціального захисту населення ОДА розподіляє автомобілі згідно зі строгою черговістю (з моменту постановки на чергу) у такому співвідношенні: 50 відсотків – особам, які мають право на першочергове забезпечення автомобілями; 30 відсотків – із правом на позачергове їх забезпечення; 20 відсотків – іншим категоріям у порядку загальної черги.

У разі відсутності на обліку для забезпечення автомобілями інвалідів, зазначених у підпункті 1, автомобілі розподіляють серед інвалідів, зазначених у підпунктах 2 і 3, у співвідношенні відповідно 60 і 40 відсотків.

Тетяна ЛЕОЧКО,

начальник відділу соціального обслуговування інвалідів, ветеранів війни та праці управління праці та соціального захисту населення РДА.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!