Газета по-надвірнянськи
 

Працюй, а громада тобі допоможе

30 березня 2012, 12:52 | Рубрика: Влада, Економіка, Тема дня Версія для друку Версія для друку 1,053 переглядів

У Перерослі відбувся семінар-практикум міського, селищних, сільських голів нашого району, в якому взяли активну участь голови Івано-Франківської ОДА Михайло Вишиванюк, Надвірнянської РДА Володимир Калічко і районної ради Василь Попович.

Переріслянський сільський голова Василь Непеляк поділився із колегами з органів місцевого самоврядування своїм досвідом із благоустрою території населеного пункту. Зокрема, проведено поточний ремонт доріг, розчищено русло потічків, зроблено вуличне освітлення, облагороджено сільські ставочки і кладовища. Біля дороги у напрямку Волосова облаштовано новий цвинтар. При сільській раді створено молодіжну раду, котра активно допомагає у прибиранні сміття, її члени збирали гроші на роздягальню, котру вже вимурували біля стадіону. Між іншим, гроші на цей проект давала уся громада і він не єдиний, що втілився у життя завдяки переріслянцям.

Серед учасників семінару – керівники обласної і районної влади

Сільські і селищні голови переконались, що мають що запозичити у свого колеги Василя Непеляка із Переросля

Основні проблеми, – як зазначив Василь Непеляк, – перекриття дошкільного навчального закладу «Золота рибка» і лікарської амбулаторії. У ДНЗ необхідно облаштувати окремі кабінети для завідувача, медичного працівника, психолога, а в амбулаторії – провести капітальний ремонт приміщень. Необхідно збудувати другу чергу загальноосвітньої школи, – мовив директор Переріслянської ЗОШ І-ІІІ ст., депутат районної ради Богдан Сорочинський – почалося облаштування спортивного залу і міні-футбольного поля із синтетичним покриттям. Активно працює і Громадська рада, в якій головує Василь Ерстенюк. До цього утворення входить 75 переріслянців і воно надає посильну допомогу у розбудові соціально-культурної сфери села. Як зазначив Василь Непеляк, потрібно створити вуличні комітети, які стануть значною підмогою у роботі депутатам.

Голова Івано-Франківської ОДА Михайло Вишиванюк зазначив: «На сьогодні владу із центру намагаються передати на місця. Бо саме громада повинна вирішувати найважливіші питання соціально-економічного розвитку. Цей рік у нас проходить під знаком культури. У час Великого посту необхідно запрошувати драматичні театри з Івано-Франківська і Коломиї. Я є великим прихильником культурного обміну: сьогодні переріслянці поїхали у Фитьків, самодіяльні аматори із цього села – у Битків, і так далі. Щонеділі у кожному будинку культури повинно відбуватися якесь масове культурно-мистецьке дійство.

Технічне переоснащення відбувається у медичних закладах нашої області. Найновішими діагностичними засобами забезпечені онкологічний і протитуберкульозний центри. В Івано-Франківську почалося зведення перинатального центру матері і дитини. Активно модернізують медичні заклади Калуша і Коломиї. Дещо у цьому відставав Надвірнянський район, бо тут змінився головний лікар. Завжди потрібна ініціатива, – зазначив Михайло Вишиванюк.

Голова ОДА повідомив, що у цьому році повинна збільшитися кількість дошкільних навчальних закладів на території області. «Пишіть проекти, а в облдержадміністрації Вам обов’язково допоможуть», – запропонував Михайло Вишиванюк.

Приємним сюрпризом для усіх присутніх стала презентація фільму «Нескорений», в якому мовиться про останні роки життя Головнокомандувача УПА, генерал-хорунжого Романа Шухевича. Представив його кінорежисер Олег Янчук. Символізм цього фільму в тому, що в той теплий весняний день 23-го березня 1947 р., у Перерослі загинули у боротьбі за Незалежність України п’ятеро молодих хлопців. Під час показу мимоволі напливали сльози від трагічної долі, а водночас незгасимої боротьби за Україну Романа Шухевича. Урочисто летить увись декалог українських націоналістів, котрий промовляють ветерани УПА.

Кінорежисера Олеся Янчука, напевно, спілкування з переріслянцями надихне на нові творчі задуми

Начальник управління праці і соціального захисту населення (УПСЗН) РДА Андрій Креховецький розповів про соціальні ініціативи, запропоновані Президентом України Віктором Януковичем на розширеному засіданні Кабміну 7-го березня ц.р. Зокрема, у цьому році переглянуть список пільг для певних категорій населення. Основну частину грошових виплат у Надвірнянському районі спрямовують на допомогу в зв’язку із народженням дитини, котра у цьому році зросла у порівнянні із минулим приблизно на 50%. Управління праці і соціального захисту населення перевіряє легалізацію заробітної плати, бо саме із неї виплачують пенсію. Багато нарікань на теренах Надвірнянщини викликають пільгові автоперевезення. Деякі із водіїв маршрутних мікроавтобусів відмовляються перевозити пільговиків або везуть за половину вартості. Як зазначив Андрій Креховецький, із 51 перевізником укладено угоди на такі перевезення. Коли ж вони відмовляються таких людей брати у транспорт – нехай звертаються зі скаргою в УПСЗН або управління економіки РДА, – акцентував Андрій Креховецький.

Начальник управління Пенсійного фонду України у Надвірнянському районі Ігор Пацак щодо президентських соціальних ініціатив зазначив, що із першого травня цього року підвищать пенсію у середньому на 100 гривень тим, хто її отримав до 2008 р. Решті пенсіонерів її підвищать із 1-го липня. Зростуть виплати й учасникам війни, а розмір пенсії усім категоріям населення перерахують автоматично.

Учасників семінару-практикуму із порядком заповнення декларацій ознайомили завідувачка сектора кад­рової роботи організаційного відділу апарату РДА Світлана Угринчук і начальник Надвірнянського районного управління юстиції Юрій Ільків. Він розповів також про проведення спеціальних перевірок при прийнятті на роботу в органи місцевого самоврядування. Начальник загального відділу апарату РДА Ярослав Андріїв акцентував увагу на вимогах Закону України «Про доступ до публічної інформації». Керівник апарату РДА Василь Гуменюк мовив, що кожна сільська і селищна рада повинна мати електронну адресу і веб-сайт, на якому можна буде розмістити інформацію для жителів їхніх населених пунктів. Вагому методичну й організаційну допомогу в проведенні семінару-практикуму надав начальник оргвідділу апарату РДА Михайло Тимчишин.

У храмі святому і думки – розважливі, духовні, смиренні

Учасники семінару-практикуму відвідали дерев’яний храм Української автокефальної православної церкви, відкриття котрого датується 1903-им роком. Як зазначив о. Андрій, у ньому зберігаються унікальні Євангелія й Ікони. Голови і секретарі сільських та селищних рад ознайомилися із роботою виконавчого апарату сільської ради, персоналу лікарської амбулаторії і дошкільного навчального закладу «Золота рибка». Побували і на пекарні, в якій посмакували переріслянськими тортами. Сільський голова Василь Непеляк продемонстрував роздягальню, котру збудували зусиллями вболівальників і всіх небайдужих до розвитку спорту.

Головний лікар Ніна Дрогомирецька знайомить з лікарською амбулаторією

Такий поступ у розбудові соціально-економічної сфери села не став би можливим без його жителів. Велика заслуга у цьому сільського голови Василя Непеляка, котрий зумів виконати за півтора року на посаді дванадцять із чотирнадцяти пунктів своєї передвиборчої програми. Започатковано плідний діалог із громадськими організаціями і підприємцями села. У Перерослі вже діє ТзОВ «Агрофірма «Добробут Прикарпаття». Але необхідно залучити до обробітку земельних ділянок у Перерослі інвестора. Коли він з’явиться, це буде, передусім, робота для жителів нашого села і збільшаться надходження у сільський бюджет, – підсумував Василь Непеляк.

Василь ІВАСЮК (текст і світлини) «Народна Воля»

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!