Газета по-надвірнянськи
 

Президент України В. Янукович окреслив чотири стратегічних напрямки соціальних реформ

23 березня 2012, 12:21 | Рубрика: Влада, Економіка Версія для друку Версія для друку 748 переглядів

У своєму виступі на розширеному засіданні Кабінету Міністрів 7 березня ц. р. Президент України Віктор Янукович окреслив чотири стратегічних напрямки соціальних реформ, що мають реалізовуватися у державі. Глава держави заявив, що треба відновити довіру суспільства до державної політики, спрямованої на покращення життя громадян.

«Нам потрібно відновити основоположний принцип соціальної справедливості, максимально скасувавши пільги для тих, хто цього не потребує. Йдеться про підвищення ефективності соціальної політики», – наголосив Віктор Янукович. І додав: це не лише зекономило б кошти соціального спрямування, а й поліпшило б атмосферу в суспільстві, показало орієнтацію держави на чесний перерозподіл доходів.

Другим напрямком Президент назвав комплексне перетворення підходів до оплати праці, податків та соціального страхування. «Необхідно запровадити механізми розподілу результатів економічної діяльності, які стримували б подальшу соціальну та економічну поляризацію суспільства, піднімали рівень доходів працюючого населення та соціальне забезпечення вразливих верств», – зазначив Глава держави. Одним із шляхів досягнення цієї мети він назвав запровадження податку на багатство.

Третій напрямок, зазначив Глава держави, – це глибока модернізація сфери соціального забезпечення. «Необхідно перейти від безсистемних виплат до адресної допомоги та соціальних послуг, які відповідають потребам конкретної людини та сім’ї», – наголосив Віктор Янукович.

Президент підкреслив: курс на впровадження європейських стандартів означає перехід до створення можливостей – замість «долання наслідків».

Глава держави також наголосив на необхідності сприяння залученню в активне соціальне життя людей з обмеженими можливостями. Йдеться про облаштування для них навколишнього середовища та робочих місць, забезпечення доступності громадських закладів освіти, культури, торгівлі тощо.

Четвертим важливим напрямком соціальних реформ, наголосив Віктор Янукович, є сприяння ефективній зайнятості та створення нових робочих місць для громадян.

Працездатні особи, за словами Глави держави, мають отримати змогу повною мірою забезпечувати свої потреби та потреби своєї сім’ї, не звертаючись за допомогою до держави.

Наразі потреба у створенні нових робочих місць дуже актуальна, сказав Віктор Янукович. «Завдання створення робочих місць не слід розуміти як самоціль, а лише як засіб реалізації масштабної національної стратегії модернізації. Нові робочі місця покликані забезпечити нову якість економічного зростання», – зауважив Президент.

Окрім того, додав Глава держави, в умовах зростаючої конкуренції у світі нові робочі місця необхідно створювати в галузях, здатних дати максимальний конкурентний ефект. «Це означає, що пріоритет у створенні робочих місць необхідно віддати національному бізнесу, а роль економічного цілевизначення – державі», – заявив Віктор Янукович.

Створювані нові робочі місця, підкреслив керівник держави, повинні відповідати стратегії регіонального розвитку України, працювати в системі регіонального вирівнювання та подолання депресивності територій.

Президент звернув окрему увагу на те, що в умовах демографічної кризи і старіння населення України, нові робочі місця повинні забезпечити потреби не лише працюючих, а й зростаючої кількості пенсіонерів. «Нові робочі місця повинні забезпечувати вищу, ніж сьогодні, продуктивність праці та великі надходження до бюджету пенсійної системи», – сказав Віктор Янукович.

Нові соціальні ініціативи та поступове впровадження нової соціальної політики – це насамперед виправлення механізмів перерозподілу доходів, подолання глибокого майнового розриву, сприяння розвиткові середнього класу, створення ефективної системи захисту населення від соціальних ризиків, підкреслив Глава держави.

Прес-служба РДА.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!