Газета по-надвірнянськи
 

Протидіймо корупції спільно

2 березня 2012, 12:15 | Рубрика: Влада, Економіка, Закон Версія для друку Версія для друку 777 переглядів

Цією публікацією хочемо привернути увагу громадськості району до проблем корупції в нашій державі, необхідності активної боротьби із цим соціальним злом.

В останні десятиріччя корупція у нашому суспільстві набула надзвичайного поширення і стала усвідомлюватись керівництвом держави однією з національних загроз, поруч із економічною, енергетичною та іншими небезпеками. У загальних положеннях Національної антикорупційної стратегії на 2011-2015 роки, затвердженої указом Президента України від 21 жовтня 2011 р., йдеться про те, що «корупція в Україні набула ознак системного явища, яке поширює свій негативний вплив на всі сфери суспільного життя, все глибше укорінюючись у повсякденному житті як основний, швидкий та найбільш дієвий протиправний засіб вирішення питань, досягнення певних цілей. Масштаби поширення корупції загрожують національній безпеці України…».

Вона ввійшла у наш побут, у повсякденне життя, стала його невід’ємним атрибутом. Ми зжились із нею. У нашому лексиконі з’явились такі нові слова як «відкат», «дах», рейдерство тощо.

Ситуація ускладнюється ще й тим, що корупція у нас має глибокі історичні корені. У Західній Європі значно раніше – де швидше, де пізніше – поширилось Римське право з його великою повагою до Закону. Більша ж частина України входила до складу Російської імперії, де панував не Закон, а необмежена воля (сваволя) царя, а на місцях – воєвод, губернаторів та іншої чиновницької братії. Це продовжувалось аж до 20-го століття. Дивно, але факт, що навіть на початку існування радянської влади, в умовах тотальної більшовицької диктатури, шаленого державного терору вживали вираз «блат вище наркома», коли нерідко цей самий «блат» виявлявся сильнішим. Корупція не брала перерви навіть на війну. А в останні 20-30 років вона розвивалась особливо швидкими темпами, на що були свої об’єктивні та суб’єктивні причини. Та найгірше те, що на сьогодні значна частина людей зневірились у тому, що з коруп­цією можна ефективно боротись (ті заходи, які вживались на державному рівні до цього часу, належного ефекту не давали). Україна у світових рейтингах постійно здобувала все «вищі» місця.

На нашу думку, усвідомлення всім суспільством того, що корупція справді загрожує національній безпеці, може і повинно об’єднати зусилля всіх громадян країни, незалежно від їхніх політичних уподобань, у протидії корупції. Саме тому у згаданій антикорупційній Стратегії одним з головних завдань є формування у суспільстві нетерпимого, негативного ставлення до корупції як суспільно-небезпечного явища.

Тому райдержадміністрація закликає до широкого громадського діалогу всіх небайдужих, хто мудрим словом чи реальним ділом може прислужитись важливій справі боротьби із корупцією.

Чекаємо на ваші звернення, виступи, публікації у наступних числах газети.

Ярослав КІНАШ,

завідувач сектора взаємодії з правоохоронними органами та оборонної роботи апарату РДА.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!