Газета по-надвірнянськи
 

Розколяда об`єднала переріслянців

12 березня 2012, 12:44 | Рубрика: Духовність Версія для друку Версія для друку 691 переглядів

Уже другий рік поспіль у Перерослі сільський голова Василь Непеляк із допомогою виконавчого комітету, сільських депутатів, працівників будинку культури, загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. ДНЗ «Золота рибка», церковних громад організував та провів Розколяду. У давні часи у Перерослі це дійство називали «закопувати» коляду.

Заграли троїсті музики і аж серце защеміло, «бо так колись було», – всі шепотіли. У білих розвишиваних кожушках, перев`язаних крайками, у шалянових спідницях разом із різдвяними дійовими особами виходили на сцену одні за одними колективи села. Співали і дорослі, і малі. Радість заполонила весь люд, який прийшов до залу. Ще раз повернулись у той неповторний Святий вечір, коли з першою вечірньою зірочкою кожна сім`я сідала за Святу вечерю.

Протягом двох годин лунали Різдвяні коляди і жодна з них не повторилась! Герої Різдвяного вертепу дотепно жартували, віншували, торкаючись душею і серцем цієї величної події, славлячи Ісусика-Дитятко. Розколяда об`єднала усіх – і тих, котрі сиділи у залі, і тих, котрі співали на сцені, бо на завершення заколядували усі.

Разом із односельчанами колядував і сільський голова, до якого люди потягнулися, якому повірили, бо за другий рік перебування на цій посаді Василь Непеляк зумів створити добрий імідж і собі, і сільській громаді Переросля.

Галина ЕРСТЕНЮК,

член виконкому Переріслянської сільської ради.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!