Газета по-надвірнянськи
 

Шана Кобзареві – довічна

16 березня 2012, 12:30 | Рубрика: Духовність Версія для друку Версія для друку 779 переглядів

9 березня райорганізація ВО «Свобода», осередок «Молодої просвіти», районне товариство «Меморіал», Братство ОУН-УПА, громадсько-політична рада та патріотична громада м. Надвірна вшанували 198-му річницю від дня народження Тараса Шевченка без участі влади міста і району. Під мелодію пісні «Думи мої, думи мої» поклали квіти до підніжжя пам’ятника Кобзареві.

Розпочав урочисте віче голова районної організації ВО «Свобода», депутат районної ради Михайло Іваночко словами із «Заповіту»: «…Поховайте та вставайте, кайдани порвіте, і вражою злою кров’ю, волю окропіте». На його думку, саме ці слова мають стати закликом до боротьби за нашу з вами Україну.

«Московській окупаційній владі Шевченко ніколи не давав спокою ні за часів імперії царської чи совецкої. Яскравий приклад цьому тимчасова окупаційна адміністрація, яка тепер при владі в Україні, чомусь завжди переносить вшанування так, як їм вигідно. Саме 9 березня –198-а річниця від дня народження Тараса, а не 7 березня, як відзначала влада. Натомість «совєцкоє» 8 марта» вони зробили вихідним.

Без сумніву, Україну чекає третя революція і на боротьбу українців підніме саме «Заповіт» Шевченка. Шевченко для українофобської влади смертельно небезпечний, бо він своїми словами піднімає з колін українську Націю. І жоден Табачник чи Колісниченко не зможе зупинити Нації, запаленої словом великого Кобзаря, бо воно звучить у душі кожного українця і відлунює страхом у свідомості кожного ворога України.

На жаль, не всі люблять Україну по-шевченківськи. Багато хто любить її, кажучи словами Івана Франка, «як кусень сала», а дехто – як шмат ласої території без українців.

«І чужому научайтесь, Й свого? не цурайтесь, Бо хто матір забуває, Того Бог карає…– застерігав нас «і мертвих, і живих, і ненароджених земляків своїх» великий Тарас Шевченко. Пильнуймо ж, щоб грізна Божа покара за відступництво не впала на нас і наших нащадків», – акцентував Михайло Іваночко.

Учні Надвірнянського ліцею Таїсія Савуляк, Ірина Файчак, Марія Драгомирецька та Дмитро Стрембецький декламували вірші Тараса Шевченка.

Завершив святкування заступник голови райорганізації ВО «Свободи» Віктор Мельниченко, підсумувавши: «Для нас всіх Тарас Шевченко має бути величезним джерелом натхнення».

 Хай збудуться слова Пророка

9 березня делятинські «свободівці» відзначили 198-у річницю з дня народження Тараса Шевченка. Священики, місцеві «свободівці», вчителі та учні шкіл, громада Делятина і навколишніх сіл прийшли до пам’ятника, щоб вклонитися Кобзареві.

Священики УГКЦ о. Богдан та о. Петро відслужили молебень за українським поетом Тарасом Шевченком. Отець Богдан, виступаючи перед громадою, зазначив, що цей день є величним для кожного українця.

Свято продовжили учні, які декламували вірші Шевченка, уривки з поем, виконали пісні на його твори.

Защеміло серце та перехопило дух, коли хор місцевого осередку Союзу українок виконував пісні «Думи мої, думи мої» та «Реве та стогне Дніпр широкий».

Голова Делятинського осередку ВО «Свобода» Олександр Костик закликав завжди пам’ятати та шанувати великих людей України, яким був і залишається для нас Тарас Шевченко.

«Саме біля підніжжя пам’ятника Великому Тарасові завжди збираються свідомі українці і це символічно, адже саме Шевченко – перший український націоналіст, який боровся з московитами все своє життя. А це означає, що боротьба продовжується і продовжуватиметься до тих пір, поки жодного окупанта не залишиться на нашій українській землі. Я вірю і знаю, що та нова вільна сім’я, про яку говорив Кобзар у своєму «Заповіті», невдовзі настане і буде називатись Україна і саме така, про яку мріяв та писав великий Кобзар. Саме така, за яку боролися та вмирали всі борці за волю України. Адже слова пророків завжди збуваються», – наголосив «свободівець».

Ігор КРАВЧУК.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!