Газета по-надвірнянськи
 

Світова спільнота – проти сухот

23 березня 2012, 12:01 | Рубрика: Здоров`я Версія для друку Версія для друку 721 переглядів

23 березня – Всесвітній день боротьби з туберкульозом, який цього року проходить під гаслом «Зупиніть туберкульоз, поки я живий!»

Із 1995 р. в Україні зареєстровано епідемію туберкульозу. Сьогодні 1,4% від усієї чисельності жителів країни хворіє на цю недугу. Щороку захворюють майже 140 тисяч українців, із них на «відкриту» форму туберкульозу – близько 30%, помирає щорічно понад 10 тисяч хворих. Україна за рівнем смертності займає перше місце в Європі.

Основні симптоми сухот: кашель понад три тижні, підвищення температури тіла, відсутність апетиту, постійна слабкість, безпричинна втрата ваги, підвищена пітливість (особливо вночі), кровохаркання. На ранніх стадіях кашель може бути відсутній. Усі ці симптоми можуть бути проявами інших захворювань, але завжди треба мати настороженість щодо туберкульозу.

Що треба робити? Якомога швидше зверніться до лікаря. В Україні обстеження та лікування хворих на туберкульоз – безкоштовне. Якщо своєчасно звернутись до лікаря і провести ефективне лікування, то туберкульоз можна вилікувати.

Основний метод виявлення туберкульозу – профілактичне флюорографічне обстеження та аналіз харкотиння на виявлення мікобактерій туберкульозу. У дітей – щорічне проведення проби Манту. Для запобігання туберкульозу новонародженим у пологовому будинку проводять щеплення вакциною БЦЖ. Імунітет від щеплення триває до 7 років, тому всім дітям із негативною пробою Манту проводять повторну імунізацію. Щороку в Україні хворіє до 35% дітей, які не були прищеплені. При аналізі випадків туберкульозного менінгіту встановлено, що 80% захворілих на цю недугу – діти не вакциновані.

Щоб не захворіти на туберкульоз, необхідно повноцінно харчуватись, не мати шкідливих звичок, займатись спортом і загартовуватись, не захоплюватись вегетаріанством та різними дієтами.

Емілія СЕМ`ЯНІВ,

заступник головного лікаря центральної районної лікарні.

Мар`яна ГАЙОШКО,

лікар-фтизіатр ЦРЛ.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!