Газета по-надвірнянськи
 

«Свободівці» вшанували полеглих повстанців

23 березня 2012, 12:18 | Рубрика: Духовність Версія для друку Версія для друку 699 переглядів

18 березня у с. Зелена Надвірнянська районна організація ВО «Свобода» разом із районним Братством ОУН-УПА вшанували полеглих повстанців.

Минуло 62 роки, як у хаті Миколи Ференчука загинуло шестеро вояків УПА. Священики УГКЦ відправили на місці загибелі панахиду за невинно убитими українцями та тисячами тих, котрі віддали своє життя за вільну Україну. Згадали всіх, хто в часи комуністичної неволі своїм чином давав свідоцтво віри та відданості Богові, Церкві та своєму народові.

Панахида за невинно убієнними повстанцями

Голова Богородчанського районного проводу Братства ОУН-УПА Дмитро Верхоляк («Дуб») розповів про історію загибелі цих молодих хлопців: – 20 березня 1950-го загинуло шестеро повстанців, які волею долі зупинилися на нічліг у хаті Миколи Ференчука. На ранок, дізнавшись про партизанів від зрадника, енкаведисти оточили хату. В обмін на життя повстанцям пропонували здатися. Партизани УПА не здалися ворогові живими. Перед смертю голосно крикнули: «Слава Україні!». І пролунали глухі постріли. І злетіло у світле небо шість зірок, чисті та ясні душі покинули рідну землю, повстанці віддали найдорожче – своє життя. І світитимуть вони віками, посилаючи своє світло у темні закутки землі, щоб не забути їхнього подвигу за волю і правду, за неньку Україну.

Голова Надвірнянського Братства вояків УПА Василь Оріщак та його заступник Михайло Юркевич закликали присутніх пам’ятати історію визвольних змагань українського народу. А голова районної організації ВО «Свобода», депутат районної ради Михайло Іваночко зазначив, що головним завданням УПА був захист цивільного населення від репресій з боку окупантів. – Стратегічним завданням боротьби УПА була зміна свідомості українців, їхнє моральне та духовне виховання, яке мало підготувати суспільство до національної революції. При сьогоднішній ситуації в країні можна провести паралелі. Сьогодні тільки партія ВО «Свобода» може підготувати суспільство та повести його до національної революції…

Поет Ярослав Гаврищук продекламував свого вірша «Могила», а «упівці» заспівали повстанських пісень.

За інформацією прес-служби Надвірнянської районної організації ВО «Свобода».

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!