Газета по-надвірнянськи
 

З родини йде в життя дитина

16 березня 2012, 12:38 | Рубрика: Духовність Версія для друку Версія для друку 897 переглядів

Такими словами народної мудрості розпочалася розмова з батьками у Саджавській ЗОШ І-ІІІ ст. на загальношкільних батьківських зборах у лютому. Уже традиційно дирекція школи організовує для батьків цікаві зустрічі із працівниками центру практичної психології і соціальної педагогіки відділу освіти РДА та педагогічним колективом для пропаганди освіти серед батьків.

Цього разу обговорили актуальні питання із профілактики та запобігання шкідливих звичок у школярів, які ще не завжди усвідомлюють, що головне їхнє багатство – здоров`я. Оскільки батьки є для своїх дітей одним із основних джерел інформації, то вони самі повинні знати і розказувати дітям про негативні наслідки алкоголю і куріння.

За допомогою інфор­маційно-комунікацій­них технологій цю тему цікаво висвітлили та глибоко проаналізували. Потрібну інформацію наочно підтверджували переглядом науково-документального фільму «Обираємо здоровий спосіб життя», який демонструвала соціальний педагог Галина Палійчук.

Практичний психолог школи Валерій Паска наводив вражаючі факти впливу шкідливих звичок на молодий організм дитини. За даними ООН, куріння – причина смерті кожної п`ятої людини на Землі. У світі від паління помирає людей більше, ніж від вживання алкоголю, кокаїну, героїну, СНІДу, насильницької смерті, авто- й авіакатастроф разом узятих. Наведені факти ще раз підкреслили наскільки важливим є ефективна профілактична робота за цими складовими для збереження здоров`я підростаючого покоління, адже від людини як найвищої цінності, залежить настільки буде здорова нація, здорова держава, її здатність забезпечити країні місце у цивілізованому світі.

У школі запобіганню шкідливих звичок серед молоді надають особливу увагу. Головне, як зазначив директор Іван Кузьмин, є досягнення позитивного результату за умов комплексного підходу: єдність цілей, завдань, змісту, методів і форм виховного впливу, взаємодії сім`ї і школи. Учнів заохочують до участі у різноманітних цікавих заходах, які проводять на уроках і в позаурочний час. А батьки повинні пам`ятати, що вони є прикладом для наслідування своїм дітям. Діти копіюють дорослих, тому не можна миритися, коли у сім`ї шкідливі звички сприймають як нормальне явище. Рівень вихованості батьків, готовність їх до виховання власних дітей, спосіб родинного життя, збереження національних традицій – це те, що потрібно для формування найціннішого скарбу нашої держави – дитини.

Марія МАЦЬКО,

заступник директора з виховної роботи Саджавської ЗОШ І-ІІІ ст.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!