Газета по-надвірнянськи
 

Замах на державність української мови

30 березня 2012, 11:51 | Рубрика: Влада, Духовність Версія для друку Версія для друку 855 переглядів

Президенту України В. Януковичу

Верховній Раді України

Звернення

Ми, депутати Івано-Франківської обласної ради, заявляємо рішучий протест проти намагання запровадити в Україні другу державну мову та прийняти закон про державність російської мови. Такий намір напередодні візиту до Москви оприлюднив для російських засобів масової інформації Президент України Віктор Янукович.

Наділені довірою громади Прикарпаття, заявляємо: ми ніколи не змиримось із ганебною капітуляцією перед Москвою, якій нинішня влада за харківськими угодами здала під військові бази кримські території, а тепер замахнулася на найважливіші здобутки нації – державність української мови та суверенність конституційних засад.

Вражає цинічний намір вже найближчим часом довершити русифікацію України. Дії табачників та колєснікових були підготовчим етапом, наслідком яких має стати впровадження російської мови в усіх сферах життя. Вкотре обговорюється питання вступу до Євразійського економічного співтовариства з наднаціональними органами, які позбавляють Україну права незалежного вирішення багатьох питань.

Така позиція є неприпустимою, оскільки Росія аж ніяк не дотримується паритетності у відносинах з Україною, проти якої ведеться інформаційна війна, здійснюється політичний та економічний тиск, постійний енергетичний шантаж.

Вважаємо, що Президент України та уряд держави під час офіційних зустрічей повинні домагатися захисту українців у Росії, порушувати питання, щоб автохтонні та діаспорні українці мали українські школи, українську пресу, радіо і телебачення, культуру та літературу. На порядок денний так само гостро варто вносити питання другої державної української мови в Росії, як це стосовно російської мови в Україні лобіюється Москвою і тими силами, які сподіваються, що роздмухування шовіністичних антиукраїнських настроїв знову забезпечить їм місце у Верховній Раді.

Навіть для тих, хто ще сумнівався у намірах діючої влади, зрозуміло, що йдеться про виконання московських наказів задля підтримки на наступних виборах, виграти які самостійно Партія регіонів неспроможна. Адже ні передвиборний підкуп у вигляді повернення вкладів у колишньому Ощадбанку СРСР, ані так звані соціальні ініціативи не врятують «регіоналів» від краху. Саме тому діюча влада готова віддати Москві все, на що та накине оком. Без російської підтримки керувати державою нинішні правителі не в змозі.

В умовах, які складаються, попереджуємо усіх, хто хоче принизити український народ, повернути історію назад і знову зашморгнути ярмо на шиях українців, що терпіння народу не вічне!

Заявляємо про готовність усіма засобами захистити національні цінності незалежної Української держави. Закликаємо всіх виборців не втрачати пильності та не піддаватися на облудні спроби новітніх яничарів позбавити нас національної гідності.

За нами – правда! Перед нами – перемога!

Слава Україні!

Прийнято на тринадцятій сесії Івано-Франківської обласної ради шостого демократичного скликання 23 березня 2012 року.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!