Газета по-надвірнянськи
 

Заява фракції ВО «Свобода» в Надвірнянській районній раді щодо ініціативи Дмітрія Табачніка зменшити в школах кількість уроків української мови і літератури та пропозицією скасувати предмет «Історія України»

2 березня 2012, 12:47 | Рубрика: Влада, Політика Версія для друку Версія для друку 861 переглядів

Ми, депутати фракції Всеукраїнського об’єднання «Свобода» в Надвірнянській районній раді, висловлюємо своє обурення новою ініціативою Дмітрія Табачніка зменшити в школах кількість уроків української мови і літератури та пропозицією скасувати предмет «Історія України».

Міністерство освіти, науки, молоді та спорту на чолі з Дмітрієм Табачніком стало епіцентром втілення стратегії знищення української ідеї у найважливішій суспільній сфері – освітній. Дмітрій Табачнік відкрито і показово взявся зруйнувати духовні основи нашої держави – її мову та історію. Такий українофоб не має ні юридичного, ні морального права керувати українською освітою.

Ми, у підтримку вимог голів обласних рад Львівської, Івано-Франківської, Тернопільської обласних рад, виступаємо категорично проти вимивання з державної системи освіти української світоглядної основи та закликаємо владу не допустити скорочення державного замовлення в українських вишах, закриття українських шкіл, зменшення кількості годин на вивчення української мови та літератури, а також скасування предмету «Історія України» в загальноосвітніх школах.

Сьогодні всі надбання незалежної України можуть знищити розчерком пера однієї особи.

Те, що це – не пусті балачки, підтверджує ціла низка ініціатив московського ставленика Табачніка. Зокрема, шаленими темпами відбувається фальсифікація української історії шляхом вилучення з неї правдивих сторінок про Голодомор, масові репресії українців у 30-80-ті роки, вбивчу большевицьку колективізацію та атеїстичну чуму XX століття, бандерівський національно-визвольний рух та УПА, масштабну повоєнну русифікацію українських шкіл у 50-і роки, історичні події Майдану-2004.

Натомість шкільний курс зарубіжної літератури фактично замінили на курс російської літератури, що сповна має переорієнтувати українських школярів на «російські духовні цінності» та моделі поведінки. Знищено напрацьовану впродовж останніх років прозору систему вступу до вишів із рівними можливостям для всіх. Паралельно, завдяки розробленому законопроекту «Про вищу освіту», відбувається наступ на права студентів. Фінальними акордами русифікації можна назвати освітню «оптимізацію» (тобто закриття 640 навчальних закладів) та «реорганізацію» Українського інституту національної пам’яті».

З огляду на зазначене підтримуємо вимогу негайного звільнення українофоба Дмітрія Табачніка з посади міністра освіти та науки, молоді та спорту.

Заяву фракції ВО «Свобода» в Надвірнянській районній раді просимо опублікувати в районній газеті «Народна Воля».

З повагою,

голова фракції ВО «Свобода» Надвірнянської районної ради

Андрій КРИЦЬКИЙ.

Оприлюднено на ХІ сесії районної ради від 23 лютого ц. р.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!