Газета по-надвірнянськи
 

Збережімо ранньовесняні квіти

12 березня 2012, 12:48 | Рубрика: Природа Версія для друку Версія для друку 1,099 переглядів

Первоцвіти – безцінний дар природи, перша посмішка весни, окраса лісів. Під назвою «Первоцвіти» слід розуміти ранньоквітучі весняні рослини. До них відносяться: підсніжники звичайні, проліски весняні, анемони, горицвіти, шафран Гейфелів, конвалія та ін., більшість з яких є рідкісними рослинами. Одна з перших квіток, що з’являються прямо з-під снігу, є підсніжник звичайний.

Перші весняні квіти найуразливіші з усіх рослин. Вони мають дуже короткий вегетаційний період, уже в січні починається підсніжний розвиток багаторічних цибулястих квіткових рослин. За кілька тижнів рослина повинна прорости, розквітнути, запасти в собі певну кількість поживних речовин. Однак зірвана рослина входить у фазу спокою і не підготовлена до наступної весни, може навіть загинути. До того ж без квітки не формується насіння. В результаті порушується природний процес розмноження.

При виявленні порушників складають адміністративні протоколи і продукція підлягає конфіскації. За знищення та незаконний збут цих рослин накладають штраф близько 100 грн., а за кожну квітку, зокрема, нараховують шкоду в розмірі 12 грн.

ДП «Надвірнянське лісове господарство» закликає краян утримуватися від надмірних походів у ліс за первоцвітами, шанобливо і бережливо ставитися до навколишнього середовища з тим, щоб зберегти природу нашого краю для себе і наступних поколінь. Тільки усвідомлення більшістю жителів великої моральної відповідальності за збереження всього живого на Землі, любов до рідної природи будуть надійною запорукою охорони рідкісних і зникаючих видів. Тому, що зникнення будь-якого виду рослин є великою естетичною втратою для всього світу і нашого краю, зокрема. Можна відновити пам’ятки мистецтва, історії, але неможливо відродити зниклі види, які «творились» десятки тисяч років. І не людиною, а природою.

Іван ЦИМБАЛЮК,

начальник відділу лісового господарства ДП «Надвірнянський лісгосп».

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!