Газета по-надвірнянськи
 

Зміна цільового призначення ділянки

2 березня 2012, 12:06 | Рубрика: Влада, Економіка, Закон Версія для друку Версія для друку 959 переглядів

Використання земель житлової та громадської забудови здійснюють відповідно до генерального плану населеного пункту, іншої містобудівної документації плану земельно-господарського устрою з дотриманням будівельних норм, державних стандартів і норм, регіональних та місцевих правил забудови. Цільове призначення земельної ділянки змінюють відповідно до Порядку цільового призначення земель, які перебувають у власності громадян або юридичних осіб, затвердженого  постановою Кабінету Міністрів України від 11 квітня 2002 р. № 502.

Зокрема, цим Порядком передбачено, що зміну цільового призначення земельної ділянки проводять за поданням заяви її власника до сільської, селищної, міської ради, якщо вона розташована у межах населеного пункту, або райдержадміністрації, якщо за його межами.

До заяви додають: копію державного акта на право власності на земельну ділянку; для громадянина-власника земельної ділянки – копію паспорта; документи щодо встановлених обмежень (обтяжень) та земельних сервітутів на використання земельної ділянки; обгрунтування необхідності зміни цільового призначення земельної ділянки із зазначенням її розміру. Рада розглядає заяву і в разі згоди на зміну дає дозвіл на підготовку проекту її відведення.

Кожний власник самостійно має: звернутися до місцевої ради із заявою про зміну цільового призначення своєї земельної ділянки; отримати дозвіл місцевої ради на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у зв’язку із зміною її цільового призначення; замовити виготовлення такого проекту землеустрою землевпорядній організацій, яка має ліцензію на проведення землевпорядних робіт; подати раді на затвердження цей проект землеустрою.

Рішення про зміну цільового призначення ділянки приймають на підставі проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок. Після затвердження місцевою радою проекту землеустрою та прийняття рішення про зміну її цільового призначення власник такої ділянки має отримати новий державний акт на право власності на земельну ділянку із уже зміненим цільовим призначенням.

Ігор ПЕРОВИЧ,

в. о. начальника управління Держкомзему в Надвірнянському районі.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!