Газета по-надвірнянськи
 

«Благословенна будь, вкраїнська хато…»

25 травня 2012, 13:47 | Рубрика: Духовність, Свята Версія для друку Версія для друку 1,345 переглядів

Де б у світі ми не були, в яких далеких краях, за якими «морями-океанами», завжди пам’ятатимемо про те місце, де народилися і виросли, про найдорожчу людину, яка чекає нас вдень і вночі – рідну матір свою. Для багатьох із нас маленька, «шевченківська» хатина є прообразом батьківського дому, маминої любові, нашого босоногого дитинства. Саме така хатина у вінку із мальв і з лелеками на стрісі стала не тільки сценічним тлом, але й своєрідним символом цьогорічного творчого звіту районного центру дитячої творчості, який очолює Лілія Грицюк. 13 травня ц. р. дружна та велика родина педагогів і вихованців центру зібралася у районному будинку культури, щоб піднести розмаїтий букет привітань усім матерям.

Вихованці гуртка гітаристів зі своїм керівником Оксаною Кудляк

Урочистим початком концертної програми стала пісня «Благословенна будь, вкраїнська хато…», яку виконала вихованка вокального гуртка Ірина Дитко (кер. Оксана Гелевич). Хореографічну постановку до пісні підготувала Надія Карпова.

Виставка робіт гуртківців та педагогів

Уже за традицією Божого благословення та опіки Матері Божої побажав матерям і всім присутнім о. Микола Костик. Щирі вітання линули від Надвірнянського міського голови Зіновія Андрійовича, заступника голови районної ради Івана Степника, начальника відділу освіти РДА, депутата районної ради Михайла Винника, котрий вручив грамоти за підготовку переможців обласного огляду художньої самодіяльності керівникам гуртків Валентині Демчук, Богданові Лавриновичу та їхнім колективам, Світлані Дремлюзі та її вихованці Оксані Пинчук. А заступник голови РДА Богдана Ковалюк з теплотою згадала ті роки, коли сама працювала у райцентрі творчості, а також поділилась із присутніми сокровенним.

Танець «Віночок» у виконанні танцювального гуртка (кер. Мирослава Максим’юк)

Танцювальні номери виявилися напрочуд яскраві, колоритні та оригінальні. Танці з такими промовистими, дорогими серцю кожного українця назвами «Сопілочка», «Віночок», «Рушничок» виконали вихованці гуртків під керівництвом Марії Cтрук, Мирослави Максим’юк. А юні танцюристи з гуртків під орудою Валентини Демчук, Богдана Лавриновича представили хореографічну етнографіку у танцях «Покутянка», «Буковинська коломийка», «Полька веселкова». За серце дівчини змагались два юнаки в хореографічній композиції «А ми удвох…» (керівник Марія Шпинта). А коли на сцену почали виповзати в прямому значенні слова вихованці молодшої групи танцювального гуртка Валентини Демчук, виконуючи танець «Немовлята», зал шаленів від захоплення та оплесків.

Ми – це мир, – стверджують учасники концерту у фінальній пісні

Вокальний жанр представили солісти: Ольга Будзак, Іванна Левицька, Юля Шевчук, а також ансамблі (керівники Світлана Дремлюга, Оксана Духович, Наталія Боднарчук, Оксана Гелевич). Дитячий хор «Вервичка» під керівництвом Олесі Борищак та його вокальна група порадували глядачів новими піснями. «Звичайне диво» нашого міста – Вірочка Олейнікова, як завжди, весела, життєрадісна, драйвова піднесла присутнім подарунок – пісню «Я піду в далекі гори». Пісню «Соломія» Оксана Пинчук, вихованка Світлани Дремлюги, присвятила видатній українській співачці Соломії Крушельницькій. Мультимедійний супровід до пісні про «українського соловейка» підготувала керівник гуртка «Комп’ютерний світ» Ольга Ващишин.

І, звичайно ж, педагоги РЦДТ тримають руку на пульсі історії своєї країни. Експресивний танець «Динамо» у виконанні танцювального гуртка Мирослави Максим’юк присвятили майбутньому Чемпіонату Європи з футболу 2012 року. Продовжили «футбольну» тему і дизайнер одягу Світлана Адам’юк, перукарі-візажисти Людмила Гавриленко та Галина Кузан, режисер-постановник Надія Карпова, спільними зусиллями підготувавши демонстрацію моделей одягу «Зустрічаємо Євро-2012».

Незабутні враження у присутніх залишили також і ансамбль гітаристів та його солістка Ольга Гуцул (кер. Оксана Кудляк), і чарівна ведуча Вірляна Калин, і безпосередній Кіт Васюнько – Олежик Ващишин.

Закінчилось свято фінальною піснею «Ми – це мир». Глядачі довго аплодували юним артистам та їхнім наставникам. Також відзначили майстерність і творчий підхід художника-оформлювача Наталії Луцюк та завідувача естетичного відділу Олени Копчук в оформленні сцени. А ще присутні на святі мали змогу переглянути виставку творчих доробків гуртківців та керівників гуртків декоративно-прикладного мистецтва: Ірини Костів, Миколи Палійчука, Галини Оксенюк, Тетяни Тарас, Галини Андрійович, Людмили Марущак, Лесі Сенеджук, Ольги Романчук, Любомира Стручинського, Катерини Кисляк, Наталії Коваль, Іванни Уштан, Наталії Луцюк, Олени Копчук, Олени Менделюк, Олександри Онуфрак, Надії Шпирної.

Оксана ЦЮРАК,

методист районного центру дитячої творчості.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!