Газета по-надвірнянськи
 

Де лелека вродиться – там щастя водиться

8 травня 2012, 13:14 | Рубрика: Економіка Версія для друку Версія для друку 1,051 переглядів

Прилетів лелека – приніс весну здалека, – кажуть у народі. А ще кажуть: бузьок сніг на крилах приносить. І цьогоріч усі ці прикмети справдилися. Для енергетиків це стало приводом до залучення школярів Івано-Франківської області до освітньої програми «Лелека» та загалом до природоохоронної діяльності. На базі Галицького національного природного парку відбувся науково-практичний семінар для педагогічних працівників. Учасниками зустрічі також стали працівники ПАТ «Прикарпаттяобленерго», зокрема, електромонтер філії «Надвірнянський РЕМ» Наталія Купка.

Адже енергетиків із цими символічними птахами поєднало саме життя, а точніше, пташине житло. Протягом останніх десятиліть відбувається процес переселення лелек з дерев і дахів на опори низьковольтних ліній електропередавання. Гнізда на опорах складають певну загрозу для птахів. Найдієвішим способом їх порятунку стало підняття гнізд над проводами на спеціальні платформи. Улітку 2011 року виробничі бригади ПАТ «Прикарпаттяобленерго» оглянули всі розподільчі електролінії 04,-10 кіловольт в області та виявили майже 500 гнізд, для яких за 5 років буде виготовлено та встановлено платформи.

Тепер енергетики відстежують, як бузьки повертаються до своїх домівок, оновлених за період їхньої відсутності, наприклад, у селі Гаврилівці і в м.Надвірній Надвірнянського району. І допомогти їм у цьому можуть школярі, долучившись до освітньої програми «Лелека» Західноукраїнського орнітологічного товариства (м. Львів). Адже діти у рамках програми збирають конкретну наукову інформацію щодо популяції білого лелеки. Енергокомпанія анонсувала нагороди найактивнішим учасникам освітньої програми з Івано-Франківської області, а також оголосила про старт конкурсу дитячих творчих робіт «Наш лелека».

Цікавинкою семінару став випуск на волю птахів, які зимували у Центрі реабілітації диких тварин, що при Галицькому національному природному парку. Зокрема, вирушив на пошуки гнізда білий лелека. Енергетики сподіваються, що йому приглянеться одне з більше 30 гнізд, які були підняті над електроопорами за час відсутності в наших краях його побратимів.

Довідка:

На конкурс «Наш лелека», оголошений ПАТ «Прикарпаттяобленерго», приймають творчі роботи, повязані з життям та захистом білого лелеки. На конкурс можуть надсилати роботи лише учасники освітньої програми «Лелека». Для реєстрації у Програмі слід заповнити відповідний бланк (див. на сайті: http://aves.org.ua/pages/education.htm).

-літературні твори (легенда, казка, репортаж, стаття, гумореска тощо)

-малюнки (форматом А4, виконані будь-якою технікою)

-фотографії (в електронному варіанті у форматі розміром не менше або надруковані на фотопапері розміром 15*21).

Роботи потрібно надсилати на електронну адресу: Leleka@oe.if.ua або на поштову адресу ПАТ «Прикарпаттяобленерго» (76014, Україна, м. Івано-Франківськ, вул. Індустріальна, 34) з позначкою «Конкурс Наш лелека» до 15.10.2012 (деталі на сайті: www.oe.if.ua , довідки за тел.: 0342 59-41-94). Підведення підсумків конкурсудо 15.12.2012. Усіх переможців нагородять цінними подарунками. Кращі творчі роботи будуть використані у публікаціях та продемонстровані на виставці.

Філія «Надвірнянський РЕМ».

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!