Газета по-надвірнянськи
 

День землі

8 травня 2012, 13:21 | Рубрика: Природа, Світ, Свята Версія для друку Версія для друку 816 переглядів

22 квітня  люди по всій планеті відзначають День Землі. Це день відповідальності перед нашою планетою, відповідальності перед людьми, які  на ній живуть, перед самою природою, часткою якої ми є.

22 квітня 1970 року в Нью-Йорку (США) студенти, школярі та їх викладачі вперше організували відзначення національного свята – Дня Землі. Його учасники запропонували звичайним пересічним американцям звернути увагу на екологічні проблеми сьогодення і спробувати спільними зусиллями зберегти зелену планету.  Традицію проведення Дня Землі продовжила молодь інших країн. У 1990 р. учасниками Дня Землі стали 200 млн. людей із 141 країни світу, у т. ч. й України.

У День Землі у різних країнах, за традицією, лунає Дзвін Миру, закликаючи людей  відчути всепланетну спільність і докласти зусиль до захисту миру на планеті та збереження краси нашого спільного дому.

День Землі почали відзначати в Україні як день захисту природи, день акцій з метою привернення уваги громадськості до проблем нашої планети.

У школах  та позашкільних закладах у цей день проводять уроки на екологічні теми, влаштовують конкурси і змагання юних природолюбів. Не минає свято без посадки дерев, кущів, прибирання парків та скверів.

Природний заповідник «Горгани» закликає краян не залишатись осторонь хорошої справи. Розпочнімо з прибирання своїх садиб і приєднаймося до загальних акцій. Хай Дзвін збереження довкілля лунає не лише у Храмах нашого краю, але й в серцях та добрих справах жителів Надвірнянщини.

Світлана  ЛАХВА,

Людмила КРАВЧУК,

працівники сектору екологічної освіти ПЗ «Горгани».

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!