25 травня 2012, 14:01 | Рубрика: Влада, Духовність Версія для друку
818 переглядів
12 травня у Рахові відбулося спільне засідання Асоціації органів місцевого самоврядування регіону Гуцульщини та Всеукраїнського товариства «Гуцульщина» під головуванням їхніх керівників Ярослава Кікінчука і Дмитра Ватаманюка.
Учасники спільного засідання біля знака «Суходільний центр Європи»
У ньому взяли участь керівники органів місцевого самоврядування та осередків товариства «Гуцульщина» Верховинського, Вижницького, Косівського, Коломийського, Надвірнянського, Путильського, Рахівського районів і Яремчанської міської ради. Засідання присвячене 125-річчю встановлення знака «Суходільний центр Європи».
Надвірнянщину представляли голова районної ради Василь Попович і голова районного осередку товариства «Гуцульщина» Роман Гурмак. Учасники засідання обговорили питання про адмінреформу, екологічний стан Гуцульського краю, будівництво міні-ГЕС на гірських річках Тиса, Прут, Черемош. Прийнято відповідне звернення до керівництва держави щодо недопущення спорудження згаданих міні-ГЕС без попереднього всебічного вивчення й оцінки фахівцями впливу такого будівництва на навколишнє природне середовище.
Учасники засідання прийняли рішення про видання кольорового Довідника пам`яток історії, культури і природи Гуцульщини. Його орієнтовний обсяг 100-110 сторінок з накладом 2000 примірників вміщатиме ілюстровані і текстові матеріали про півсотню пам`яток Гуцульського краю, тобто з кожного району до восьми пам`яток. Довідник служитиме цінною інформацією для установ, організацій, зокрема, туристичних і краєзнавців, гостей з діаспори щодо ширшого знайомства з Гуцульщиною, її пам`ятками історії, культури, природи і ширше розкривати матеріальну і духовну культуру гуцулів. Довідник передбачено видати до 1 вересня ц. р.
Голова районної ради Василь Попович заявив, що наступне засідання Асоціації відбудеться у Надвірній, на якому обговорять питання про проведення наступного Гуцульського фестивалю у нашому райцентрі.
Нагадаємо, що у Надвірній відбувся тільки один раз ІХ Гуцульський фестиваль у вересні 1999 року. Інші гуцульські райони приймали й проводили це величне народне дійство по 2-3 рази протягом останнього 20-річчя.
Вл. інф.