Газета по-надвірнянськи
 

Доручили платники податків

7 травня 2012, 11:31 | Рубрика: Влада, Економіка Версія для друку Версія для друку 858 переглядів

Започаткована головою ОДА Михайлом Вишиванюком практика проведення форумів «Бізнес і влада» отримала своє продовження. Минулого тижня аналогічна зустріч представників влади та податківців  із підприємцями Надвірнянщини відбулася у районній ДПІ.

Важливу розмову на тему налагодження тісної спів­праці із людьми, котрі знають і вміють «заробити копійку», очолив голова ДПС в області Віктор Рахміль. Перший митар Прикарпаття зазначив, що кошти Надвірнянщини у питомій вазі коштів до Держбюджету складають 12-13 відсотків. Зокрема, і найбільше тут присутній нафтопереробний комплекс. Щоправда, нині ПАТ «Нафтохімік Прикарпаття» не працює і це – «величезні втрати, які треба чимось компенсувати», зауважив Віктор Рахміль.

Під час роботи форуму «Бізнес і влада»

Аналізуючи ще не так давно скандально прийнятий новий Податковий кодекс, головний податківець області уточнив, що внесені нинішні зміни не сприяють розвиткові бізнесу, та є позитив саме у визнанні необхідності таких змін. І якщо раніше відбувалася загальна «міграція» підприємців на спрощену систему оподаткування, то нині ситуація дещо стабілізувалася. Більше 4 тисяч краян зареєстрували в області свою підприємницьку діяльність. Віктор Рахміль зробив кілька акцентів на діяльності податкової служби в теперішніх умовах. Передусім, податківці відмовилися від перевірок на ринках, вдвічі зменшили кількість документальних перевірок, а також і планових.

Ще одна деталь: якщо ще 2 роки тому збирали 2 млрд. ПДВ, то сьогодні із цього податку надходить втричі більше, що засвідчує легалізацію великого капіталу. – Головне нині, – сказав Віктор Рахміль, –  трансформація податкової служби  із фіскальної у сервісну, щоб платник витрачав мінімум часу на всі процедури, пов`язані зі сплатою податків. Керівник обласної ДПС підкреслив, що зараз 90-96 % податків сплачують добровільно, 87 % – припадає на великий бізнес. Звісно, зараз найбільший податок – рентна плата за нафту. Оцінка податківців, як відомо, визначається крізь призму наповнення бюджету.

Дякуючи підприємцям за співпрацю, голова РДА Володимир Калічко наголосив, що із 542 торішніх млн. грн. бюджету району 18 відсотків – питома вага нафтопереробників, 6,8% склали надходження лісогосподарського комплексу, решта – заслуга малого і середнього бізнесу. Для зміцнення взаємної праці на благо району при РДА запроваджують інститут позаштатних радників. Володимир Калічко також розповів про зустріч влади районів та області із трьома провідними вузами Прикарпаття з метою залучення інвестицій завдяки активності наукової діяльності, а також торкнувся питання участі району в Олімпійських іграх взимку 2020-го. Постановою Верховної Ради України вже доручено урядові фінансувати в 2014 р. Івано-Франківську область у форматі підготовки до Олімпіади-2020, сказав голова РДА. Восени можливості приймати спортсменів Надвірнянщина презентуватиме у курортному м. Яремче.

Учасники форуму «Бізнес і влада»

Керуючий справами, заступник голови районної ради Ігор Писклинець символічно пошкодував, що в залі не присутні законотворці, дорікнувши їм у намаганнях експериментувати із податковим законодавством, та закликав учасників зібрання «приземлитися» й зупинитися на обговоренні місцевих проблем.

Заступник голови ДПС в області Богдан Нагорняк, донедавна багаторічний керівник ДПІ у нашому районі, також прилучився до розмови, відповідаючи на запитання учасників зустрічі, роз`яснюючи податкове законодавство.

Про чесне партнерство між владою й бізнесом стверджував у своєму виступі голова територіального відділення Асоціації платників податів України Анатолій Бойчук. Він заодно поінформував про перемогу надвірнянського підприємства «Промламінат» у номінації кращих платників податку нашої області й участь на Всеукраїнському рівні. Сумлінних платників урочисто вшановуватимуть 27 квітня в обласному муздрамтеатрі ім. Івана Франка.

Про демократичність діалогу на форумі свідчила наявність вільного мікрофона посеред залу, де кожен бажаючий міг спитати про наболіле та висловити свою позицію з того чи іншого питання. Розмову координував керівник районної податкової інспекції Василь Гнатюк. І хоча  можливістю особисто поспілкуватися того дня із владою  скористалися не надто активно, а, зокрема, Надвірнянський міський голова Зіновій Андрійович, директор КП «Теплокомуненерго» районної ради Віктор Ягиш, а також представники малого та середнього бізнесу на теренах Надвірнянщини депутат Надвірнянської міської ради Дмитро Зеленчук, депутат обласної ради Андрій Троценко, Юрій Ленів, все ж порушені ними питання – варті пильної уваги краян.

Так, стосовно спорудження ГЕС, зокрема, в Чернику, голова РДА В. Калічко запевнив, що влада стоятиме на боці територіальної громади, якщо вона виступатиме проти такого будівництва. Щодо неоднозначного  застосування ст. 4 ПК, то на думку В. Рахміля, варто спільно з громадськістю ставити питання про застосування цієї статті крізь призму презумпції невинності як платників податків, так і податківців. Адже лише торік проти останніх порушили 4 кримінальні справи. У площині відповідей учасники зустрічі почули від голови обласної ДПС ще наступне. Тепер малий бізнес перестали оцінювати як джерело наповнення бюджету. За 3 місяці в області відшкодовано автоматично 21 млн. грн. ПДВ. А загалом, на думку Віктора Рахміля, ПДВ – набагато прогресивніший за податок із обігу, хоч і складний в адмініструванні. В Україні вже створено 12 спеціальних податкових інспекцій для роботи з великими підприємствами, куди мало увійти і ПАТ «Нафтохімік Прикарпаття».

Під час роботи форуму депутат обласної ради Андрій Троценко, з яким солідаризувався директор ТзОВ «Глобус» Юрій Ленів, запропонував визначитися нарешті із рентною платою за нафту. (Із 550 млн. грн. 70 відсотків спрямовують до Державного бюджету; із кожної добутої тонни «чорного золота» ПАТ «Укрнафта» платить 3 тис. 500 грн.). Свого часу обласна рада пробувала вирішити питання часткового відрахування коштів із рентної плати до місцевих бюджетів, але безрезультатно. Тому Вікторові Рахмілю, який у принципі погодився із справедливою постановкою питання, доручено порушити дане питання на колегії ДПС України.

Леся ДУТЧАК «Народна Воля»
(текст)
Назарій ГРИДЖУК «Народна Воля»
(світлини)

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!