Газета по-надвірнянськи
 

Глибоко сумуємо і пам’ятаємо

25 травня 2012, 14:11 | Рубрика: Влада, Духовність Версія для друку Версія для друку 1,041 переглядів

У неділю, 20 травня біля Могили борцям за волю України за участі влади, священнослужителів традиційних українських церков і громадськості району вшанували пам’ять жертв політичних репресій. У Соборі Благовіщення Пресвятої Діви Марії освятили лампадку.

Делегація у складі заступників голів районної державної адміністрації Володимира Гурея і районної ради Івана Степника, начальника відділу з питань внутрішньої політики і зв’язків із громадськістю РДА Тараса Дем`янчука, заступника голови районної станиці братства вояків ОУН-УПА Михайла Юркевича та трьох представників учнівської молоді вирушила до меморіального комплексу «Дем`янів Лаз» в Івано-Франківську. У ньому вінок до могили закатованих поклали голови Івано-Франківської ОДА Михайло Вишиванюк та обласної ради Олександр Сич. Освячені квіти, вінки і лампадки привезли представники 14 районів і міст обласного значення. Присутні ознайомилися із експозицією музею «Дем`янів Лаз».

Підземелля Музею у Надвірній як свідок героїзму простого люду

У Надвірній вінки до Символічної могили борцям за волю України понесли представники профспілкових організацій підприємств району, голова Надвірнянської райдержадміністрації Володимир Калічко із заступником Богданою Ковалюк, заступник голови районної ради Ігор Писклинець, Надвірнянський міський голова Зіновій Андрійович. Біля могили відбулося поминальне віче, на якому голова РДА Володимир Калічко акцентував на тому, що цей скорботний день повинен об’єднати український народ навколо вшанування пам’яті про загиблих від репресій. «Ми вже досить знаємо правди, щоб зрозуміти, яка велика частина славних синів і дочок України лежить у братських могилах. Ми повинні добре засвоїти ці уроки, бо ніщо не об’єднує так націю як кров, що пролилася за неї» – зазначив Володимир Калічко.

Панахида на Символічній могилі борцям за волю України

Священики УГКЦ і УПЦ КП відправили спільну панахиду за душами невинно убієнних і закатованих, освятили і запалили свічку пам’яті, яку представники влади і широка громадськість району понесла до Музею історії Надвірнянщини. Колись у цих підвалах була катівня НКВД і науковий співробітник Наталія Зварчук провела екскурсію приміщенням і ознайомила із експози­цією музею. Представники влади поставили квіти і запалили лампадки у камері колишньої катівні.

Громада Надвірнянського району гідно вшанувала пам’ять жертв політичних репресій. Вояки УПА, які зуміли дожити до наших днів, на Символічній могилі борцям за волю України стоять у святковій варті із українським і червоно-чорним прапором національних змагань того часу. Згадайте про їхню мужність і незламність, коли їх катували у відділах НКВД. Всі ці страждання їм допомагала перенести віра, що Україна буде вільною і незалежною. Зараз вже у незалежній Україні ми гідно вшанували і помолилися за вічний спокій їхніх душ. Не забуваймо про цих героїв, яких уже немає з нами.

Василь ІВАСЮК «Народна Воля»

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!