Газета по-надвірнянськи
 

Готуємось до районної просвітянської конференції

18 травня 2012, 11:22 | Рубрика: Духовність Версія для друку Версія для друку 751 переглядів

Більше року просвітянська громада Надвірнянщини функціонує без керівництва. Час вимагає консолідації громадських організацій національного характеру в умовах напруженого суспільно-політичного сьогодення. Адже постійна мета українців – утверджувати й оберігати слабкий суверенітет України.

Головним постулатом Всеукраїнського товариства «Просвіта» ім. Тараса Шевченка є мова як фактор нашого вічного буття на землі. «Мова – духовне багатство народу», – писав Василь Сухомлинський.

Цьогорічні вибори у жовтні до Верховної Ради України – це і наша доля, яка грунтується на засадах націоналізму, толерантності, боротьби, аргументів, національної свідомості. Тому завдання товариства – якнайвище підняти знамено солідарності в українському просторі, в якому панує неприязнь, зазіхання, намагання перешкодити національній ідеології на своїй землі. Войовничість зовнішніх і внутрішніх режимів веде до розбрату, ненависті, руйнування духовної основи. Тому просвітяни повинні твердо стояти на сторожі українства, щоб і надалі не з`являлися «мартирологи» заборон на мову, культуру, церкву та ін. Нехай нашим глибинним настроєм стануть слова Т. Шевченка «В своїй хаті своя правда, і сила, і воля».

Сконцентруймо, панове, сили для протестів щодо втручання московсько-ординської агентури в українську розхитану реальність.

Немає повної єдності українського народу. Є ворожа московська церква, агресивний «русскій мір», продукування тотальної брехні про Україну, її державність та історію. Цим діям на нашій землі сприяє сьогоднішня верхівка, яка веде нас у лоно шовіністичної Росії.

Товариство «Просвіта» не діє своїми принциповими заявами з апелюванням до українських громад у світі, котрі ще досі переймаються нашою незалежністю. У них ще не зник духовний ресурс до землі своїх предків. Стіймо і ми без хитань, боягузства, користолюбства, фарисейства на сторожі нового часу, щоб наступні покоління не звинувачували нас. Передаймо прийдешнім чисті від полови зерна правди.

«Народ, який не має сили, не має права на життя», – не забуваймо ці слова Дмитра Донцова. Настав час відвертої боротьби з табачниками, колісниченками, єфремовими, чечетовими, богословськими, коновалюками та іншими негідниками, які роз`їдають національні устої України.

Незабаром районна конференція просвітян вперше визначить прогресивні параметри нашої діяльності: захист державності, української мови, духовності як храму душі людської. Усвідомлюємо, що московські ідеологи, яничари, покручі, перевертні добре розуміють до чого прагнуть.

За словами Ліни Костенко: «Хочеш вбити націю – вбий її мову». Гуртуймося, щоб не схибити на крутих віражах нашої історії і культури. Борімося – поборемо!

Ярослав ЛАЗОРКО,

виконуючий обов`язки голови Надвірнянського райміського об`єднання «Просвіта» ім. Тараса Шевченка.

Від редакції. Згідно з розпорядженням 310 від 4 травня ц. р. голови Івано-Франківського обласного об`єднання «Просвіта» ім. Т. Шевченка Степана Волковецького у зв`язку з необранням протягом тривалого часу голови Надвірнянського РМО «Просвіта» ім. Т. Шевченка до обрання конференцією Надвірнянського РМО голови цього об`єднання виконувачем обов`язків голови призначено Ярослава Лазорка. Йому доручено забезпечити організаційну роботу з підготовки і проведення районної виборної конференції у термін до 15 червня ц. р.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!